Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPS4SwitchPCPS3X360PSV
Okładka Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling (PSP)
OkładkaSteins;Gate: Hiyoku Renri no Darling (PSP)

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling

Steins;Gate: My Darling's Embrace

Przygodówka sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy. Gra jest pobocznym tytułem wydanego w 2010 roku Steins;Gate.

Przygodowe | science fiction | humorystyczne | visual novel | podróże w czasie | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling Premiera

16cze2011

X360

26kwi2012

PSP

24maj2012

PS3

14mar2013

PSV

10gru2019

PC PS4 Switch

Steins;Gate: My Darling's Embrace jest klasyczną przygodówką należącą do gatunku visual novel. Produkcja to komediowy spin-off popularnej gry Steins;Gate. Za powstanie Steins;Gate: My Darling's Embrace odpowiada firma 5pb. Deweloper jest dobrze znany fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sci-fi). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy.

Oryginalne Steins;Gate ukazało się w 2009 roku i stanowiło drugą odsłonę serii przygodówek sci-fi (po wydanym w 2008 roku Chaos;Head), której charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest średnik w tytule. W kolejnych latach do cyklu dołączyły także gry Robotics;Note, Chaos;Child oraz Occultic;Nine, a także ich sequele i liczne spin-offy. Wszystkie gry z serii są ze sobą luźno powiązane i rozgrywają się we współczesnej Japonii. Ich fabuła porusza wątki związane z postępem technologicznym i eksperymentami naukowymi, wykorzystuje także pomysły zaczerpnięte z miejskich legend oraz teorii spiskowych.

Fabuła

Steins;Gate: My Darling's Embrace porzuca większość istotnych wątków scenariusza oryginału, pozostawiając jednak jego całą obsadę i część kluczowych wydarzeń. Z popularnonaukowego thrillera przeistacza się w parodystyczną komedię romantyczną. Protagonistą gry jest Okabe Rintaro, student pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu, który wraz ze swoim znajomym z uczelni oraz przyjaciółką z dzieciństwa prowadzi coś co sam nazywa „laboratorium futurystycznych gadżetów”. W wynajętym mieszkaniu bohaterowie bezskutecznie starają się zbudować funkcjonujące i przynoszące zyski urządzenia elektroniczne. Aby wczuć się w rolę wynalazcy, Okabe dla zabawy nosi cały czas biały fartuch oraz używa irytującego otoczenie pseudonimu i sposobu mówienia.

Mechanika

Steins;Gate: My Darling's Embrace jest typowym japońskim visual novel co oznacza, że przez większą część gry, czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. Od czasu do czasu używamy telefonu głównego bohatera i np. ręcznie wybieramy numer, dzwoniąc do wybranej przez nas postaci lub wysyłamy wiadomość tekstową. W najważniejszych momentach podejmujemy jednak decyzje, skutkujące osiągnięciem jednego z wielu zakończeń całej historii.

Kwestie techniczne

O jakości oprawy graficznej Steins;Gate: My Darling's Embrace świadczą przede wszystkim dwuwymiarowe grafiki oraz portrety bohaterów, które oglądamy przez kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Autorem większości z nich jest znany grafik, kryjący się pod pseudonimem Huke. Jego charakterystyczny styl i wykorzystanie specjalnych filtrów graficznych, wyróżniają tytuł spośród innych pozycji na rynku.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Intel HD lub lepsza
 • 9 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 9 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
PS3
X360
PSP
PSV
PC
PS4
Switch