Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Stay Dead (PC)
OkładkaStay Dead (PC)

Stay Dead PC

Nietypowa bijatyka z udziałem prawdziwych aktorów. System walki w tym „interaktywnym filmie” przypomina grę rytmiczną, w której gracz musi wciskać kolejne klawisze wyświetlane na ekranie. Autorzy Stay Dead przygotowali pięć etapów oraz 150 technik bojowych do wykorzystania.

Bijatyki | filmy | full motion video

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stay Dead Premiera PC

23lipca2012

producent: Brucefilm wydawca: Brucefilm Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stay Dead to nietypowa bijatyka, która wykorzystuje materiał wideo z prawdziwymi aktorami. Produkcja została przygotowana przez studio BRUCEFilm. Autorzy wierzą, że ich pomysł jest nową jakością w świecie rozrywki elektronicznej.

Stay Dead to połączenie interaktywnego filmu z bijatyką w stylu serii Street Fighter oraz grą rytmiczną. Tak najkrócej można opisać niecodzienną grę. Jej autorzy chcieli osiągnąć prosty efekt: wyobraźmy sobie, że oglądamy scenę filmową ze znanych aktorem i nagle możemy pokierować jego poczynaniami. Oczywiście następuje to w ograniczony sposób – za pomocą systemu quick-time eventów, które inicjują kolejne ciosy, uniki i inne ruchy.

Rozgrywka została podzielona na pięć osobnych etapów, w których walczymy z kolejnymi przeciwnikami, granymi przez prawdziwych aktorów. Sam system walki wymaga sprawnego wciskania odpowiednich klawiszy wyświetlanych na ekranie. Przypomina on więc gry rytmiczne pokroju Guitar Hero. Autorzy przekonują, że zastosowali ponad 150 różnych technik bojowych. Co ciekawe, gra dostosowuje poziom trudności do umiejętności gracza.

Cechą, która wyróżnia Stay Dead na tle innych bijatyk jest nietypowa oprawa wizualna. Zamiast grafiki komputerowej dostajemy prawdziwy film z żywymi aktorami, nakręcony w widowiskowym stylu. Na potrzeby gry przygotowano wiele materiałów wideo, połączonych ze sobą w dość zgrabny sposób. Studio BRUCEFilm nie zapomniało o wzbogaceniu gry osiągnięciami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stay Dead: Odpowiednia dla każdego wieku.

Stay Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 660 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7