Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Stay Dead (PC)

Stay Dead PC

Nietypowa bijatyka z udziałem prawdziwych aktorów. System walki w tym „interaktywnym filmie” przypomina grę rytmiczną, w której gracz musi wciskać kolejne klawisze wyświetlane na ekranie. Autorzy Stay Dead przygotowali pięć etapów oraz 150 technik bojowych do wykorzystania.

Bijatyki | filmy | full motion video

PC Windows
Okładka Stay Dead (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lipca2012

Stay Dead to nietypowa bijatyka, która wykorzystuje materiał wideo z prawdziwymi aktorami. Produkcja została przygotowana przez studio BRUCEFilm. Autorzy wierzą, że ich pomysł jest nową jakością w świecie rozrywki elektronicznej.

Stay Dead to połączenie interaktywnego filmu z bijatyką w stylu serii Street Fighter oraz grą rytmiczną. Tak najkrócej można opisać niecodzienną grę. Jej autorzy chcieli osiągnąć prosty efekt: wyobraźmy sobie, że oglądamy scenę filmową ze znanych aktorem i nagle możemy pokierować jego poczynaniami. Oczywiście następuje to w ograniczony sposób – za pomocą systemu quick-time eventów, które inicjują kolejne ciosy, uniki i inne ruchy.

Rozgrywka została podzielona na pięć osobnych etapów, w których walczymy z kolejnymi przeciwnikami, granymi przez prawdziwych aktorów. Sam system walki wymaga sprawnego wciskania odpowiednich klawiszy wyświetlanych na ekranie. Przypomina on więc gry rytmiczne pokroju Guitar Hero. Autorzy przekonują, że zastosowali ponad 150 różnych technik bojowych. Co ciekawe, gra dostosowuje poziom trudności do umiejętności gracza.

Cechą, która wyróżnia Stay Dead na tle innych bijatyk jest nietypowa oprawa wizualna. Zamiast grafiki komputerowej dostajemy prawdziwy film z żywymi aktorami, nakręcony w widowiskowym stylu. Na potrzeby gry przygotowano wiele materiałów wideo, połączonych ze sobą w dość zgrabny sposób. Studio BRUCEFilm nie zapomniało o wzbogaceniu gry osiągnięciami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stay Dead

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Stay Dead

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 660 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Stay Dead to nowy pomysł na ożenienie filmu z grą – bijatyka z prawdziwymi aktorami
Stay Dead to nowy pomysł na ożenienie filmu z grą – bijatyka z prawdziwymi aktorami

wiadomość23 lipca 2012

Firma BRUCEFilm pokazała Stay Dead – bijatykę z prawdziwymi aktorami. Producent przekonuje, że mamy do czynienia z przyszłością rozrywki elektronicznej, w której gry będą jak filmy akcji z możliwością kierowania głównym bohaterem.