Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka STATIC (PC)

STATIC PC

Gra z gatunku cRPG inspirowana niezapomnianą serią Fallout. Posiadająca bogatą linię fabularną i złożony system kreowania postaci.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka STATIC (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

STATIC to gra z gatunku cRPG posiadająca bogatą fabułę i złożony system kreowania postaci. Jak twierdzą sami twórcy gra, inspirowana jest niezapomnianą serią Fallout. Akcja STATIC toczy się w postapokaliptycznej przyszłości. W wyniku wojny nuklearnej dawny świat przestał istnieć, a wielkie potęgi typu Stany Zjednoczone i Rosja zamieniły się w zgliszcza. Grupka ocalałych zamieszkuje dawne tajne podziemne bazy i każdego dnia walczy o przetrwanie. Gracz staje się jednym z nich i musi przeciwstawić się nowym niebezpieczeństwom, które zawisły nad mieszkańcami, tj. spiskowi rządowemu zmierzającemu do zamiany ludzi w potulnych i bezwolnych niewolników. Przed nami około 100 godzin rozgrywki pełnej eksploracji nowych obszarów, rozmów z napotkanymi postaciami, questów oraz walki (przy czym walka toczona jest w czasie rzeczywistym, podobnie jak ma to miejsce np. w Baldur’s Gate). Każdy może dowodnie rozwijać swoją postać (kilka klas postaci i szereg współczynników i umiejętności) oraz wykorzystywać różne bronie, pancerze i inne znalezione przedmioty. Gra posiada ładną trójwymiarową grafikę (rzut izometryczny).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do STATIC

Wymagania wiekowe STATIC

12+

Wymagania sprzętowe STATIC

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 256MB RAM, akcelerator 3D

STATIC odchodzi do lamusa

wiadomość12 lutego 2003

Po raz drugi w dniu dzisiejszym zmuszony jestem przekazać wam bardzo złą nowinę. Zespół Pinbox po ponad rocznej przerwie uaktualnił oficjalną stronę gry STATIC, laureata festiwalu niezależnych produkcji (Independent Games Festival) i nadzieję na odrodzenie idei serii Fallout, o wiadomość, w której stwierdzono, iż produkcja gry została wstrzymana.