Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Wars: X-Wing (PC)

Star Wars: X-Wing PC

Pierwszy symulator kosmiczny osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, w którym gracz wciela się w kadeta sił Rebeliantów, początkującego pilota myśliwców X-Wing, aby toczyć kosmiczne bitwy z siłami Imperialnymi.

Symulacje | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: X-Wing (PC)

producent: Totally Games

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17kwietnia1993

X-Wing, wraz z Wing Commaderem, właściwie zapoczątkował erę symulatorów kosmicznych na PC. Osadzony w niezwykle popularnym wszechświecie Gwiezdnych Wojen szybko stał się przebojem i doczekał kilku dodatków oraz sequeli. Akcja gry rozgrywa się w równolegle do pierwszej części filmu (Epizod IV: Nowa Nadzieja), kończąc się atakiem na pierwszą Gwiazdę Śmierci. Gracz wciela się w kadeta sił Rebeliantów, początkującego pilota myśliwców X-Wing, aby toczyć kosmiczne bitwy z siłami Imperialnymi. W grze wprowadzono nowatorski system treningów i bitew obowiązujący z niewielkimi zmianami w symulatorach Star Wars do dzisiaj. Po zakończeniu każdej misji zostajemy nagrodzeni

W X-Wingu do dyspozycji mamy trzy statki: X-Wing, Y-Wing, A-Wing. Każdy z nich został wyjątkowo dobrze dopracowany, posiada charakterystyczne dla siebie uzbrojenie, szybkość i zwrotność, a także wytrzymałość na trafienia i uszkodzenia. Można sprawdzić swoje umiejętności w bazach treningowych, przeglądać filmy z walk, sprawdzać dane techniczne dotyczące podstawowych maszyn, a także walczyć w najróżniejszych misjach i bitwach, także historycznych. W czasie walki można korzystać ze specjalnych funkcji, jak niewidzialność, czy wyeliminować efekty kolizji pomiędzy statkami. W dwa lata po powstaniu gry Lucas Arts wznowił grę na CD wzbogacając ją o głos, muzykę z kompaktu, nowe misje i dodatkowe wstawki graficzne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: X-Wing

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars: X-Wing

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IBM PC 486
  • 8MB RAM + wykorzystuje joystick

U.V. Impaler Ekspert 21 grudnia 2010

Dzięki X-Wingowi firma LucasArts wyprowadziła wirtualne adaptacje Gwiezdnych wojen na ścieżkę sukcesu, udowadniając, że gry z tej serii wcale nie muszą sprowadzać się od banalnych zręcznościówek. Doskonałą formę amerykańskie studio utrzymało przez kilka kolejnych lat, tworząc wiele interesujących produktów. X-Wing jest bez wątpienia w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o te najbardziej udane.

8.5
Imperium LucasArts kontratakuje!
Imperium LucasArts kontratakuje!

wiadomość10 sierpnia 2009

Tytuł newsa z wykrzyknikiem może oznaczać tylko jedno – fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie już zaraz będą absolutnie wniebowzięci. Wszak LucasArts na pewno przygotowuje z myślą o nich kolejną rewelacyjną grę na miarę legendarnego już TIE Fightera. Tak? Nie.

Historia gier komputerowych Star Wars
Historia gier komputerowych Star Wars

wiadomość17 grudnia 2004

Świat Gwiezdnych Wojen to wciąż jeden z najpopularniejszych tematów na gry komputerowe. Ledwo ochłonęliśmy po premierze SW: Battlefront, a na horyzoncie widać już m.in. LEGO Star Wars i KOTOR 2, chodzą też słuchy o RTSie w Gwiezdnych realiach. Warto więc zatrzymać się choć na chwilę w tej gonitwie za nowościami i przypomnieć sobie w szczegółach historię gier opatrzonych znakiem Star Wars.