Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Star Soldier R (Wii)

Star Soldier R Wii

Klasycznie wykonana strzelanina, w której przejmujemy kontrolę nad futurystycznym myśliwcem. W wyznaczonym limicie czasowym dążymy do zlikwidowania jak największej liczby jednostek wroga.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Star Soldier R (Wii)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19maja2008

Star Soldier R to dynamiczna strzelanina, w której jedynym zadaniem gracza staje się masowa eksterminacja jednostek wroga. W trakcie zabawy przejmuje się kontrolę nad futurystycznie zaprojektowanym myśliwcem, przemieszczając w stronę górnej krawędzi ekranu. Co ciekawe, nie jest to pierwsza gra z serii Star Soldier, którą zdecydowano się wydać na Wii. Konsola ta w przeszłości gościła już bowiem dwa tytuły z tego cyklu, które rozprowadzano w ramach usługi Virtual Console. Star Soldier R przygotowano z kolei z myślą o klientach serwisu WiiWare.

Kluczowy punkt zabawy stanowią dwa tryby turniejowe, w których w przeciągu dwóch lub pięciu minut dąży się do uzyskania jak największej ilości punktów. Gracz swój aktualny wynik może próbować polepszać na wiele różnych sposobów – nie dając się trafić jednostkom wroga czy likwidując kilku przeciwników w krótkim przedziale czasu. Końcowym rezultatem można pochwalić się przed innymi graczami, podsyłając swoje osiągnięcia do ogólnoświatowych rankingów. Oprócz tego w grze zawarto między innym tryb o nazwie Quick Shot Mode, w którym należy wykazać się przede wszystkim szybkim spustem.

Gracz na swojej drodze napotyka wielu różnych przeciwników. Są to w głównej mierze inne jednostki latające, choć nie brakuje również celów naziemnych. Pewnym ułatwieniem są pojawiające się na ekranie power-up’y. Mogą one między innymi zapewnić chwilową nieśmiertelność czy zwiększyć siłę rażenia. Gracz może ponadto otaczać sterowany przez siebie statek kosmiczny maksymalnie pięcioma orbitującymi satelitami. W zależności od własnych preferencji, obiekty te wykorzystuje się w celach obronnych lub wysyła do ataku celem zniszczenia większej liczby jednostek przeciwnika.

W opisywanej strzelaninie wybiera się pomiędzy trzema modelami sterowania. Pierwszy schemat zakłada wykorzystanie Wii-pilota oraz Nunchuka, w drugim używa się jedynie pilota, a w trzecim tradycyjnego pada (Classic Controller). Oprawa wizualna Star Soldier R prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Nie brakuje efektownych eksplozji, a otoczenie często ulega zmianie. Na ekranie widoczne są dodatkowe wskaźniki, informujące między innymi o przydzielonym limicie czasowym, ilości zdobytych punktów czy stopniu uszkodzeń sterowanego myśliwca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do Star Soldier R

Klasyfikacja PEGI Star Soldier R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Soldier R

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Classic Controller

Dziś startuje WiiWare w Europie

wiadomość20 maja 2008

Dziś w końcu także europejscy posiadacze konsoli Wii będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami przygotowanego dla niej systemu sieciowej dystrybucji - WiiWare. Lista gier dostępnych na starcie różni się od tej jaką mieli mieszkańcy USA i to raczej na naszą korzyść. Chociaż jak się okazuje nie od razu otrzymamy wszystkie osiem tytułów, które wcześniej zapowiadano, lecz tylko sześć z nich.

WiiWare - europejska lista gier startowych

wiadomość13 maja 2008

Amerykańscy posiadacze Wii już od wczoraj mogą korzystać z dobrodziejstw serwisu WiiWare. Startowa lista gier zawiera jednak tylko sześć pozycji, z których, jak donoszą miłośnicy Nintendo, raptem tylko dwie do czegoś się nadają. Czy podobne głosy pojawią się w związku z publikacją oficjalnego, europejskiego line-upu? Przekonajmy się.