Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Spy Hunter 2 (XBOX)

Spy Hunter 2

Kontynuacja zręcznościówki z 2003 roku. Zasiadamy za sterami prototypowego pojazdu o nazwie Interceptor i przystępujemy do coraz trudniejszych misji. Grę wyróżnia bardzo dynamiczny przebieg rozgrywki.

Akcji | FPP

Okładka Spy Hunter 2 (XBOX)

producent: Angel Studios

wydawca: Midway Games

data premiery gry:

20lis2003

PS2

24lis2003

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kontynuacja wydanej w 2003 roku zręcznościówki, w której zasiadaliśmy za sterami prototypowego pojazdu. Seria Spy Hunter zapoczątkowana została jeszcze na ośmiobitowych komputerach. Omawiane produkcje nie zmieniły ogólnych zasad rozgrywki (totalna demolka otoczenia), wprowadziły natomiast do zabawy szereg nowych elementów.

W omawianym sequelu znany z pierwszej części gry pojazd o nazwie Interceptor doczekał się pewnych modyfikacji. Jego nowa nazwa kodowa to G-8155 (poprzednio: G-6155). Usprawnienia objęły przede wszystkim typy wehikułów, w które maszyna ta potrafi się przeistaczać. W pierwszej części gry był to poduszkowiec lub zwinny motocykl. W opisywanej kontynuacji Interceptor może przemienić się w poręczny skuter śnieżny lub pojazd terenowy. Usprawnienia te zostały oczywiście dostosowane do typów terenów, które w trakcie zabawy będziemy musieli pokonać. Poszerzony został również arsenał broni, z których wspomniana maszyna może korzystać (działka maszynowe, rakiety, bomby itp.).

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z ponad 15 misji o rosnącym poziomie trudności. Pomimo typowo zręcznościowego modelu jazdy zabawa jest stosunkowo trudna. Jest to po części związane z niewielkim polem działania. Co więcej, większość czynności wykonuje się w ustalonej przez producentów kolejności. Autorzy Spy Huntera 2 zadbali również o multiplayer dla dwóch osób, jest on rozgrywany na podzielonym ekranie.

Otoczenie jest stosunkowo zróżnicowane. Na uwagę zasługują nowe typy pojazdów, które w trakcie zabawy trzeba będzie likwidować. Co pewien czas wpada się na wyjątkowo silnych bossów. Do znanych z poprzednich odsłon serii złoczyńców dołączyła cała masa dotąd nieznanych.

Sporym ułatwieniem jest widoczna na ekranie mapa, dzięki której można ustalić następne cele. Oprawa wizualna gry prezentuje zbliżony poziom do wspomnianej wcześniej pierwszej części.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Spy Hunter 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spy Hunter 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera
Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera

wiadomość23 marca 2010

Poznaliśmy plany koncernu Warner Bros. odnośnie ekranizacji zręcznościowej marki Spy Hunter. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że Paul W. S. Anderson najprawdopodobniej nie będzie miał niczego wspólnego z projektem. Faworytem nabywcy Midway i należących do niej kilkunastu licencji teh firmy jest bowiem Chad St. John.

Powstaną kolejne części Mortal Kombat i Spy Huntera
Powstaną kolejne części Mortal Kombat i Spy Huntera

wiadomość5 sierpnia 2009

Zakup firmy Midway przez koncern Warner Bros. omal nie zakończył się anulowaniem gry This is Vegas. Sprawa wyjaśniła się jednak jeszcze wczoraj, a przy okazji na jaw wyszło, że amerykański gigant ma już dalekosiężne plany dotyczące branży elektronicznej rozrywki.

Paul Anderson zajmie się ekranizacją gry Spy Hunter - czy tym razem się uda?
Paul Anderson zajmie się ekranizacją gry Spy Hunter - czy tym razem się uda?

wiadomość4 czerwca 2007

Niczym bumerang powraca kwestia ekranizacji samochodowej zręcznościówki Spy Hunter. Według amerykańskiego magazynu branży filmowej Variety wytwórnia Universal Pictures podjęła kolejną próbę ekranizacji serii.

Pierwsze screenshoty z nowej odsłony cyklu Spy Hunter
Pierwsze screenshoty z nowej odsłony cyklu Spy Hunter

wiadomość16 stycznia 2006

O tym, że firma Midway intensywnie pracuje nad nową odsłoną legendarnego cyklu Spy Hunter, dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Program zatytułowany Nowhere to Run przygotowywany jest z myślą o konsolach PlayStation 2 oraz Xbox. W Internecie pojawiły się właśnie pierwsze obrazki, prezentujące grę w akcji.

Nowa odsłona cyklu Spy Hunter oficjalnie w produkcji
Nowa odsłona cyklu Spy Hunter oficjalnie w produkcji

wiadomość8 listopada 2005

W połowie października bieżącego roku, Dwayne „The Rock” Johnson zdradził, że powstanie nowa gra z serii Spy Hunter. Były zapaśnik a obecnie aktor, mówił prawdę. Koncern Midway oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę legendarnego cyklu, która będzie nosić nazwę Nowhere to Run.

XBOX
PS2