Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiUPSVPS4SwitchPCXONE
Okładka Spy Chameleon (WiiU)
OkładkaSpy Chameleon (WiiU)

Spy Chameleon

Spy Chameleon: RGB Agent

Niezależna gra logiczno-zręcznościowa z elementami skradanki. Wcielamy się w postać tytułowego agenta kameleona, który wykonuje kolejne tajne misje, starając się uniknąć wykrycia dzięki umiejętności adaptacji do koloru otoczenia.

Zręcznościowe | skradanki | elementy logiczne | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spy Chameleon Premiera

11cze2014

PC

25gru2014

WiiU

22maj2015

XONE

21lip2016

PSV PS4

9mar2018

Switch

Gry podobne do Spy Chameleon

Gear Gauntlet

Level 22: Gary's Misadventure

Spy Chameleon to barwna gra logiczno-zręcznościowa z elementami skradanki, w której musimy unikać zauważenia, korzystając z umiejętności zmiany koloru naszego bohatera. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia deweloperskiego Unfinished Pixel z Hiszpanii.

Fabuła

W Spy Chameleon wcielamy się w tajnego agenta RGB, którego zadaniem jest wykonywanie kolejnych „niezwykle ważnych” misji dla szpiegowskiej organizacji. Nie są to jednak w żadnym wypadku zadania, związane z ratowaniem świata. Celem sympatycznego kameleona będzie bowiem m.in. zdobycie intymnych fotek pewnej gwiazdy i jej kochanka, czy wykradnięcie tajnej formuły bestsellerowego napoju.

Mechanika

Mechanika zabawy opiera się na powszechnie przypisywanej kameleonom umiejętności dostosowania swojej barwy do koloru otoczenia. Nasz bohater może wykorzystywać barwne elementy otoczenia i błyskawicznie adaptować się do ich koloru, dzięki czemu staje się chwilowo niewidzialny dla patrolujących daną lokację strażników. Występują oni w pięciu różnych rodzajach, z których każdy odznacza się nieco innym modelem zachowania. Kluczem do sukcesu w poszczególnych misjach jest więc dokładne obserwowanie ruchów oraz zwyczajów przeciwnika i zaplanowanie trasy w taki sposób, aby niezauważonym dotrzeć do jej celu.

Na naszego nietypowego agenta czeka pięć zróżnicowanych misji, podzielonych na siedemdziesiąt pięć etapów, których stopień trudności wzrasta w miarę zapoznawania się z kolejnymi elementami mechaniki. Oprócz celu głównego, na każdym z nich czekają na nas także trzy dodatkowe wyzwania, polegające m.in. na osiągnięciu jak najlepszego czasu, czy zebraniu znajdujących się na planszy znajdziek. Kolejne misje wykonywać możemy więc na kilka różnych sposobów, koncentrując się bądź to na czasie, bądź na realizacji wszystkich zadań dodatkowych.

Kwestie techniczne

Spy Chameleon odznacza się trójwymiarową, kreskówkową oprawą graficzną. Akcję gry obserwujemy w widoku z góry. Zabawa przeznaczona jest wyłącznie dla jednego gracza, jednakże pewien element rywalizacji wprowadzają dedykowane internetowe rankingi graczy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spy Chameleon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Spy Chameleon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 400 MB HDD
  • Windows XP(SP2)
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
PC
XONE
WiiU
PSV
PS4
Switch