Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiX360PSPNDS
Okładka SpongeBob's Truth or Square (Wii)
OkładkaSpongeBob's Truth or Square (Wii)

SpongeBob's Truth or Square

Zabawna przygodowa gra akcji z elementami pozycji logicznej. Podzielona na dziesięć zróżnicowanych poziomów, prezentujących najważniejsze wspomnienia z całej kariery SpongeBoba Kanciastoportego.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpongeBob's Truth or Square Premiera

26paź2009

X360 Wii NDS PSP

producent: Heavy Iron Studios wydawca: THQ Inc.

SpongeBob’s Truth or Square to przygodowa gra akcji, potrafiąca zaskoczyć nas licznymi łamigłówkami. Została opracowana z dużym poczuciem humoru, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom serialu animowanego produkcji Nickolodeon. W ramach gry ujęto szereg najbardziej zaskakujących i najśmieszniejszych przygód z całej historii przygód SpongeBoba Kanciastoportego.

W grze wcielamy się oczywiście we wspomnianego SpongeBoba Kanciastoportego – szczerbatą żółtą gąbkę odzianą w kwadratowe spodenki, wykrochmaloną koszulę i czerwony krawat. Zamieszkuje ona domek z ananasa na dnie oceanu, umiejscowiony w uroczej mieścinie Bikini Dolne. Jego największą życiową ambicją jest zdobycie miana oceanicznego mistrza patelni. Pracuje w podwodnej restauracji Tłusty Krab, serwującej kraboburgery, gdzie z zapałem oddaje się swojej kulinarnej pasji. Sielanka kończy się dosłownie na moment przed siódmą rocznicą powstania Tłustego Kraba. Okazuje się bowiem, że SpongeBob zgubił przepis na jedno z głównych dań restauracji. Wspólnie z bohaterem kreskówki wyruszamy więc w niebezpieczną podróż prowadzoną przez dziesięć światów, w tym Bikini Dolne i Meduzowe Pola, aby odzyskać zgubę i przywrócić chwałę Tłustemu Krabowi.

Podczas podróży śledzimy najważniejsze momenty w dotychczasowym życiu SpongeBoba – w tym chwilę, gdy został kucharzem lub też moment poznania Sandy. Rozgrywka prowadzona jest w dosyć standardowy sposób. Przejmując kontrolę nad głównym bohaterem otrzymujemy dostęp do jego umiejętności. Najważniejsze z nich związane są oczywiście z transformacyjnymi możliwościami SpongeBoba. Dzięki zamianom w młot, śrubę, bądź też łopatę, będziemy w stanie nie tylko zwyciężyć w walce z planktonowymi żołnierzami, ale również rozwiązać licznie występujące zagadki. Niektóre lokacje pokonamy korzystając z znajdowanych pod drodze urządzeń i rzeczy. Ciekawie prezentuje się guma balonowa, dzięki której przefruniemy najbardziej newralgiczne fragmenty jednego z poziomów.

Twórcy przygotowali na potrzeby gry również tryb kooperacji dla dwóch osób. W przypadku jego aktywacji nasz kolega lub koleżanka przejmują kontrolę nad Planktonem, przyjacielem SpongeBoba. Wspólnie z nim dużo łatwiejsze jest np. rozwiązywanie zagadek. Pomoc Planktona okazuje się również nieoceniona w przypadku wynajdywania alternatywnych dróg pokonywania lokacji oraz różnego rodzaju sekretów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI SpongeBob's Truth or Square

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
Wii
NDS
PSP