Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiX360PSPNDS
Okładka SpongeBob's Truth or Square (Wii)

SpongeBob's Truth or Square

Zabawna przygodowa gra akcji z elementami pozycji logicznej. Podzielona na dziesięć zróżnicowanych poziomów, prezentujących najważniejsze wspomnienia z całej kariery SpongeBoba Kanciastoportego.

Akcji

Okładka SpongeBob's Truth or Square (Wii)

producent: Heavy Iron Studios

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

26paź2009

X360 Wii NDS PSP

SpongeBob’s Truth or Square to przygodowa gra akcji, potrafiąca zaskoczyć nas licznymi łamigłówkami. Została opracowana z dużym poczuciem humoru, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom serialu animowanego produkcji Nickolodeon. W ramach gry ujęto szereg najbardziej zaskakujących i najśmieszniejszych przygód z całej historii przygód SpongeBoba Kanciastoportego.

W grze wcielamy się oczywiście we wspomnianego SpongeBoba Kanciastoportego – szczerbatą żółtą gąbkę odzianą w kwadratowe spodenki, wykrochmaloną koszulę i czerwony krawat. Zamieszkuje ona domek z ananasa na dnie oceanu, umiejscowiony w uroczej mieścinie Bikini Dolne. Jego największą życiową ambicją jest zdobycie miana oceanicznego mistrza patelni. Pracuje w podwodnej restauracji Tłusty Krab, serwującej kraboburgery, gdzie z zapałem oddaje się swojej kulinarnej pasji. Sielanka kończy się dosłownie na moment przed siódmą rocznicą powstania Tłustego Kraba. Okazuje się bowiem, że SpongeBob zgubił przepis na jedno z głównych dań restauracji. Wspólnie z bohaterem kreskówki wyruszamy więc w niebezpieczną podróż prowadzoną przez dziesięć światów, w tym Bikini Dolne i Meduzowe Pola, aby odzyskać zgubę i przywrócić chwałę Tłustemu Krabowi.

Podczas podróży śledzimy najważniejsze momenty w dotychczasowym życiu SpongeBoba – w tym chwilę, gdy został kucharzem lub też moment poznania Sandy. Rozgrywka prowadzona jest w dosyć standardowy sposób. Przejmując kontrolę nad głównym bohaterem otrzymujemy dostęp do jego umiejętności. Najważniejsze z nich związane są oczywiście z transformacyjnymi możliwościami SpongeBoba. Dzięki zamianom w młot, śrubę, bądź też łopatę, będziemy w stanie nie tylko zwyciężyć w walce z planktonowymi żołnierzami, ale również rozwiązać licznie występujące zagadki. Niektóre lokacje pokonamy korzystając z znajdowanych pod drodze urządzeń i rzeczy. Ciekawie prezentuje się guma balonowa, dzięki której przefruniemy najbardziej newralgiczne fragmenty jednego z poziomów.

Twórcy przygotowali na potrzeby gry również tryb kooperacji dla dwóch osób. W przypadku jego aktywacji nasz kolega lub koleżanka przejmują kontrolę nad Planktonem, przyjacielem SpongeBoba. Wspólnie z nim dużo łatwiejsze jest np. rozwiązywanie zagadek. Pomoc Planktona okazuje się również nieoceniona w przypadku wynajdywania alternatywnych dróg pokonywania lokacji oraz różnego rodzaju sekretów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do SpongeBob's Truth or Square

Klasyfikacja PEGI SpongeBob's Truth or Square

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
Wii
NDS
PSP