Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force (NDS)

Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force NDS

Wcielamy się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej, zasiadając za sterami kultowego myśliwca Supermarine Spitfire. Uczestniczymy w kampanii singleplayer lub walkach powietrznych z udziałem trzech innych graczy.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force (NDS)

producent: Big John Games

wydawca: Destineer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29lutego2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force jest złożonym symulatorem lotu, w którym gracz wciela się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Big John Games, które w przeszłości specjalizowało się w opracowywaniu produktów na konsolę Xbox (między innymi Trophy Bass i Vegas Casino).

Akcja gra rozpoczyna się wiosną 1940 roku. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, gracz jest jednym z pilotów RAF-u, czyli Królewskich Sił Lotniczych Wielkiej Brytanii i uczestniczy w bitwach mających na celu obronę swojej ojczyzny przed zapędami Luftwaffe. Do wykonywania wszystkich powierzonych zadań wykorzystuje się zaś kultowy myśliwiec Supermarine Spitfire. Jest on jedyną dostępną dla gracza latającą maszyną.

Przygotowana przez producentów kampania single player składa się z kilkudziesięciu misji, odwołujących się do prawdziwych wydarzeń z tego okresu. Zadania wykonuje się w ustalonej kolejności, próbując sprostać dokładnie postawionym wytycznym. Misje dotyczą przede wszystkim zestrzeliwania wrogich samolotów, choć nie zabrakło też etapów wymagających atakowania i bombardowania celów naziemnych (np. niemieckich czołgów), czy ochraniania sojuszniczych jednostek.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza producent zadbał też o pełnoprawny multi player. W powietrznych starciach może brać udział maksymalnie czterech graczy. Multi player podzielony został na dwie zasadnicze grupy, oferując zarówno zupełnie nową kampanię, jak i pojedyncze starcia, których uczestnicy próbują się wzajemnie zestrzelić.

Gra cechuje się dość złożonym modelem sterowania, w rezultacie czego wykonywanie bezbłędnych manewrów (np. efektownych uników) wymaga pewnej wprawy. W miarę swoich postępów otrzymuje się różnorakie nagrody (m.in. medale) oraz odblokowuje ukryte bonusy. Oprawa wizualna Spitfire Heroes prezentuje wysoki poziom wykonania. Akcja obserwowana jest w pełnym trójwymiarze i ukazywana na górnym ekranie konsoli DS. Dolny ekran służy natomiast do wyświetlania radaru, a także wskaźników informujących między innymi o stopniu uszkodzenia samolotu, aktualnej prędkości lotu, czy wysokości, na której w danym momencie sterowana maszyna się znajduje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force

Wymagania wiekowe Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force

12+

Czy Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force podbije serca posiadaczy Nintendo DS?

wiadomość1 lutego 2008

Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force to kolejny symulator lotu przygotowany z myślą o konsoli Nintendo DS. Jest zarazem jednym z pierwszych, który podejmuje temat podniebnych zmagań toczonych w trakcie II wojny światowej.