Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Spellarena (WWW)
OkładkaSpellarena (WWW)

Spellarena WWW

Spellarena jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO, za której powstanie odpowiada firma Revolver Interactive.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | przeglądarkowe | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spellarena Premiera WWW

14maja2007

producent: Revolver Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spellarena jest rozwijanym od 2004 roku projektem przeglądarkowej strategii MMO z elementami cRPG. Dewelopingu gry podjął się zespół deweloperski agencji interaktywnej Revolver Interactive, znanej m.in. ze smartfonowego BeastWorld.

Akcja Spellarena toczy się w fantastycznym uniwersum, zniszczonym przez kataklizm. Jedynym miejscem, które nie uległo katastrofie jest mroczny Underdark, gdzie schroniła się większość spośród inteligentnych ras. Stara legenda głosi, że ktokolwiek odnajdzie i posiądzie moc potężnego artefaktu zwanego Czarnym Sercem zdobędzie władzę nad tym światem.

Gracze wcielają się w role potężnych magów, a ich zadaniem jest pojedynkowanie się z rywalami (innymi uczestnikami zabawy lub komputerową sztuczną inteligencją), co pozwala zdobyć doświadczenie i złoto niezbędne, by zwiększyć swój potencjał w grze.

Najważniejszym elementem rozgrywki są walki toczone w systemie turowym. Starcia, trwające ok. 15 minut, przypominają partie szachów. Każdy z uczestników dysponuje drużyną złożoną z kilku własnoręcznie dobranych rodzajów jednostek (np. elf, mag, krasnolud) o zróżnicowanych atrybutach psycho-fizycznych oraz umiejętnościach. O wyniku decyduje umiejętność planowania, a także odpowiednie wykorzystanie atutów własnego oddziału i słabości przeciwnika. Pieniądze zdobywane jako nagroda za pokonanie wroga można przeznaczyć na zakup nowych jednostek lub leczenie rannych.

Jak przystało na produkcję MMO, Spellarena oferuje szereg funkcji społecznościowych. Każdy z graczy posiada własny profil w grze, jest notowany w sieciowym rankingu, a ponadto może komunikować się z pozostałymi uczestnikami zabawy.

UWAGA: Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Oznacza to, że w Spellarena można zagrać za darmo, jednak niektóre przedmioty i udogodnienia oferowane są poprzez wbudowany system mikrotransakcji.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Wymagania wiekowe Spellarena: Odpowiednia dla każdego wieku.