Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Spec Ops: Rangers Lead the Way (PC)
OkładkaSpec Ops: Rangers Lead the Way (PC)

Spec Ops: Rangers Lead the Way PC

Realistyczna gra z dużym naciskiem na działania taktyczne, w której gracz obejmuje kontrolę nad elitarnym oddziałem amerykańskich Rangerów.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spec Ops: Rangers Lead the Way Premiera PC

30kwietnia1998

pudełko PL

2października1999

producent: Zombie Inc. wydawca: Ripcord Games wydawca PL: Play-It

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Spec Ops: Rangers Lead the Way

Tom Clancy's Ghost Recon

Delta Force: Land Warrior

Tom Clancy's Rainbow Six

Realistyczna gra z dużym naciskiem na działania taktyczne, w której gracz obejmuje kontrolę nad elitarnym oddziałem amerykańskich Rangerów. Wysyłany jest on wszędzie tam gdzie aktualnie trwają działania wojenne, aby za liniami wroga zaliczyć pozornie niemożliwe do wykonania zadania. Spec Ops: Rangers Lead The Way był jedną z pierwszych gier, które wręcz prosiły się o posiadanie akceleratora. Pomimo tego, iż engine gry nie jest zbytnio skomplikowany to potrafi wyświetlać dość szczegółowe obiekty a także rozmywać niektóre elementy otoczenia.

Autorzy gry w sumie udostępnili pięć zadań. Każde z nich zostało podzielone na kilka mniejszych części. Dopiero gdy zaliczy się wszystkie cele danego fragmentu etapu, to będzie można przejść dalej. Jednym z elementów wyróżniających grę jest różnorodność miejsc, do których należy się udać. Graczom przyjdzie na przykład zwiedzić Koreę Północną czy Afganistan. Spec Ops: RLTW posiada stopniowany poziom trudności, którego zmiana ma największy wpływ na ilość posiadanej amunicji oraz częstotliwość pojawiania się wrogo nastawionych oddziałów. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczenie czasowe. Jeśli gracz nie zdąży z ukończeniem danego fragmentu misji to gra automatycznie zakończy się niepowodzeniem. W trakcie zabawy steruje się dwuosobowym oddziałem Rangerów. Każdy z wojaków może zabrać po kilka rodzajów broni oraz wyposażenie dodatkowe (np. apteczkę czy kamizelkę kuloodporną). Pomimo tego, że gracz przez cały czas steruje tylko jednym z dwóch Rangerów to nie oznacza to, iż nie posiadana kontroli nad kolegą z drużyny. Może mu wydawać proste polecenia lub nakazywać jak ma się zachowywać (agresywnie, ostrożnie itd.). Gracz ma do wyboru przeróżne odmiany pistoletów i karabinów. Są też snajperski, różnorakie granaty i miny.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Spec Ops: Rangers Lead the Way: 12+

Spec Ops: Rangers Lead the Way Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 233MHz Intel/AMD
  • 32MB RAM
  • 4MB akcelerator 3D
  • 100MB HDD
  • Direct-X 5.0