Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCANDiOS
Okładka Sparkle 3 Genesis (Switch)
OkładkaSparkle 3 Genesis (Switch)

Sparkle 3 Genesis

Gra zręcznościowa, w której kierujemy poczynaniami podwodnego organizmu i przeprowadzamy go przez kolejne etapy rozwoju. W odróżnieniu od wcześniejszych części serii, autorzy wzbogacili rozgrywkę o elementy RPG i system misji popychających akcję do przodu.

Zręcznościowe | elementy RPG | elementy logiczne | polskie | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparkle 3 Genesis Premiera

24kwi2015

PC

26lip2015

AND

19sie2015

iOS

15mar2018

Switch

Sparkle 3 Genesis to trzecia odsłona cyklu gier zręcznościowych, w której gracze kierują poczynaniami niewielkiego, podwodnego organizmu i przeprowadzają go przez kolejne etapy rozwoju. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Forever Entertainment, a trafiła między innymi na platformę PC, AND itd..

Mechanika

Pomimo że rozgrywka w Sparkle 3 Genesis opiera się na schemacie wypracowanym we wcześniejszych częściach serii, autorzy zdecydowali się na wprowadzenie kilku nowych rozwiązań. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy top-down, a rozgrywka polega na przemierzaniu dwunastu zróżnicowanych światów, omijaniu niebezpieczeństw (choćby w postaci agresywnych istot przewyższających rozmiarami naszego podopiecznego) oraz zjadaniu mikroelementów, dzięki którym Sparkle (ang. Iskierka) rośnie w siłę.

W odróżnieniu od The Sparkle 2: Evo, chcąc poprowadzić rozwój zwierzęcia w określonym kierunku, nie musimy koncentrować się na zjadaniu pożywienia o odpowiednim kolorze. Zamiast tego w grze zawarto bowiem elementy RPG w postaci statystyk, przy pomocy których opisano naszego podopiecznego. Zjadając mikroelementy, zdobywamy punkty, które następnie możemy przyporządkować do jednej z trzech gałęzi DNA – czerwona odpowiada za zdolności drapieżnika, zielona za wytrzymałość, z kolei niebieska wpływa na odległość, z jakiej Sparkle przyciąga do siebie pożywienie. W ten sposób możemy uczynić z naszej istoty bezwględnego łowcę, pokojowo nastawionego roślinożercę lub wybrać złoty środek i czerpać z obu rozwiązań jednocześnie. Warto odnotować, że dokonany przez nas wybór znajduje odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie kontrolowanego organizmu, lecz także w umiejętnościach specjalnych, którymi dysponuje.

Ponadto w trakcie rozgrywki od czasu do czasu przemawia do nas stwórca protagonisty, który ma dla nas zadania do wykonania. Oprócz misji popychających akcję do przodu znalazło się tu miejsce również na questy poboczne, których realizacja nie jest konieczna, by poczynić postępy w przygodzie.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC, AND itd. Sparkle 3 Genesis posiada oryginalną oprawę graficzną – lokacje mienią się feerią jaskrawych barw, a zamieszkują je rozmaite istoty o fantazyjnych kształtach. Zmaganiom towarzyszy przyjemny, ambientowy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sparkle 3 Genesis: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS
Switch