Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka SoulWorker (PC)
OkładkaSoulWorker (PC)

SoulWorker PC

Utrzymana w stylistyce anime gra MMORPG autorstwa debiutującego koreańskiego studia Lion Games. Fabuła SoulWorker przenosi nas do miasta Cloudrealm, opuszczonego przez ludzi, a opanowanego przez hordy demonów.

RPG | TPP | zagraj za darmo | MMORPG | MMO | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SoulWorker Premiera PC

wczesny dostęp

26lutego2018

6kwietnia2018

Steam

6kwietnia2018

producent: Lion Games wydawca: Gameforge AG Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do SoulWorker

Aion

Closers

Rusty Hearts

Debiutancka produkcja koreańskiego studia Lion Games, nawiązująca modelem rozgrywki do gry Rusty Hearts. SoulWorker na PC to gra MMORPG oferująca ładną oprawę graficzną utrzymaną w stylistyce anime i mechanikę walki, przywodzącą na myśl klasyczne slashery. Produkcja opiera się na modelu free-to-play, a sama rozgrywka jest nastawiona na kooperację w trybie wieloosobowym.

Fabuła

Akcja przenosi nas do miasta Cloudrealm, opuszczonego, jeśli nie liczyć hord demonów, które znalazły tam schronienie. Wcielamy się w nastolatków, tytułowych Soul Workerów, stających do walki z przeciwnikami z piekła rodem i z biegiem czasu odkrywamy, co przyczyniło się do upadku Cloudrealm oraz jak odwrócić skutki katastrofy.

Mechanika

SoulWorker na PC to gra akcji nastawiona przede wszystkim na walkę z demonami, zagrażającymi miastu Cloudrealm. W toku rozgrywki gracz przemierza zróżnicowane trójwymiarowe lokacje, oczyszczając poszczególne sektory miasta z przeciwników. Eksploracja ukazana jest zza pleców bohatera i daje pełną kontrolę nad jego poczynaniami; można też zmieniać położenie kamery. W strefach neutralnych spotykamy innych graczy i postacie niezależne, z którymi można rozmawiać i handlować zgromadzonym ekwipunkiem.

Ważnym elementem SoulWorker jest kooperacja z innymi uczestnikami zabawy w celu realizacji zadań fabularnych i pokonywania potężniejszych przeciwników. Choć główny model rozgrywki nastawiony jest na współpracę, w grze nie brakuje aspektów związanych z rywalizacją.

Gra oferuje cztery, zdradzające wyraźne inspiracje estetyką anime, klasy postaci: Soulum Sword, Mist Scythe, Gun Jazz oraz Howling Guitar. Każda z nich wyróżnia się wykorzystywanym uzbrojeniem oraz innymi emocjami, służącymi do zasilania mocy broni. Dla przykładu Gun Jazz to postać wyposażona w karabiny maszynowe, służące do zadawania dużych obrażeń w krótkim czasie. Gracz ma możliwość zmiany wyglądu swojego bohatera poprzez kolekcjonowane zestawy ubrań, które jednak mają charakter jedynie kosmetyczny, ponieważ nie wpływają na statystyki postaci.

Charakterystyczna dla gier akcji walka odbywa się w czasie rzeczywistym. Gracz samotnie lub we współpracy z innymi stawia czoła hordom demonów. Podczas starć generowana jest energia, która służy do czasowego wzmocnienia posiadanej broni – wraz z osiągnięciem określonego jej poziomu, nasz bohater może użyć ataku specjalnego. Dodatkowo dwóch współpracujących ze sobą graczy po naładowaniu swych broni może wykonać niszczycielski atak nazwany „koordynacją”. W czasie potyczek pomocne są karty postaci, które otrzymujemy w nagrodę za ukończenie zadań. Używa się ich tak, jak standardowych umiejętności: aktywowane, mogą m.in. uleczyć bohatera bądź zapewnić mu czasową premię do zadawanych obrażeń.

Kwestie techniczne

SoulWorker na PC wykorzystuje silnik Havok Vision2Engine+, zapewniający ładną i szczegółową oprawę graficzną. Produkcja utrzymana jest w stylistyce anime z wykorzystaniem trójwymiarowych modeli postaci i cel-shadingu. Dzięki obecności przerywników filmowych i dobrze udźwiękowionych dialogów gra przypadnie do gustu miłośnikom japońskich seriali animowanych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SoulWorker: 12+

SoulWorker Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 7600 GS lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit