Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sonicomi (PC)

Sonicomi PC

Nietypowa gra przygodowa, w której pełnimy rolę osobistego fotografa początkującej idolki, marzącej o karierze w show biznesie. Sonicomi jest dziełem japońskiej firmy Nitroplus, specjalizującej się w gatunku visual novel. Zespół ma na koncie m.in.

Przygodowe | visual novel

PC Windows
Okładka Sonicomi (PC)

producent: Nitroplus

wydawca: JAST USA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2lipca2016

2lipca2016

Steam

Sonicomi wydana na PC to unikalna gra przygodowa, w której przyjmujemy rolę osobistego fotografa początkującej idolki o imieniu Super Sonico. Za powstanie tytułu odpowiada istniejąca od 2000 roku, japońska firma Nitroplus. Wyspecjalizowała się ona w tworzeniu oraz wydawaniu tytułów z gatunku visual novel, takich jak Steins;Gate (we współpracy z 5pb.) czy Guilty Crown, jak również produkcji anime oraz muzyki. Super Sonico jest maskotką dewelopera. Od debiutu w 2005 roku zyskała niemałą popularność, co przełożyło się na własną serię anime, komiksy oraz niezliczone gadżety z jej podobizną.

Fabuła

W trakcie rozgrywki jesteśmy osobistym fotografem Super Sonico, osiemnastoletniej początkującej idolki z Tokio, która marzy o karierze w show biznesie. Przygotowana przez twórców historia skupia się na codziennym życiu pary głównych bohaterów i oferuje w sumie osiemnaście alternatywnych zakończeń. Naszym zdaniem jest nie tylko wykonywanie zdjęć na zamówienie klientów, ale także zadbanie o to, by Sonico pozostawała w dobrym nastroju i nie zniechęcała się do przedłużających się sesji zdjęciowych.

Mechanika

Większą część zabawy spędzamy w trybie przygodowym, który korzysta z formuły visual novel. Odczytujemy więc pojawiające się na ekranie kwestie bohaterów i od czasu do czasu proszeni jesteśmy o podjęcie decyzji, wpływających na przebieg fabuły. Rozgrywka zmienia się, gdy musimy wykonać serię fotografii. Kiedy otrzymujemy zlecenie od klienta to od nas zależy, w jakim miejscu je wykonamy i co włoży na siebie Sonico. Twórcy przygotowali osiem zdjęciowych lokacji w Tokio, a także setki kombinacji kostiumów i dodatków.

W trybie fotografowania obserwujemy świat przez obiektyw aparatu. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za uchwycenie ujęć jak najbardziej odpowiadających wymaganiom zleceniodawcy. Jeżeli jesteśmy blisko takowego kadru, gra informuje nas o tym za pomocą kolorowych sygnałów. Cały czas musimy uważać też na humor bohaterki, który możemy poprawić, robiąc krótkie przerwy lub rzucając pozytywne i zabawne komentarze.

Kwestie techniczne

Sonicomi na platformie PC oferuje trójwymiarową oprawę graficzną oraz pełny japoński oraz angielski dubbing. Grafika tytułu nie zachwyca bogatymi animacjami lub dopracowanymi modelami, ale równocześnie nie odstręcza i powinna spodobać się fanom estetyki anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sonicomi

odpowiednia dla każdego wieku