Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2Wii
Okładka Sonic Riders: Zero Gravity (PS2)
OkładkaSonic Riders: Zero Gravity (PS2)

Sonic Riders: Zero Gravity

Zero Gravity jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku zręcznościówki Sonic Riders. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, bierzemy udział w nietypowych wyścigach, przemieszczając się z ogromną prędkością.

Wyścigi | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Riders: Zero Gravity Premiera

8sty2008

PS2

22lut2008

Wii

producent: Sonic Team wydawca: SEGA

Gry podobne do Sonic Riders: Zero Gravity

Hugo: Bukkazoom!

Crazy Frog Racer

Crazy Frog Racer 2

Zero Gravity jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku zręcznościówki Sonic Riders. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, bierzemy udział w nietypowych wyścigach, przejmując kontrolę nad wybranymi przez siebie bohaterami gier z serii Sonic, włącznie z tytułowym, sympatycznym jeżykiem. Ogólne założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione. Wszystkie uczestniczące w wyścigach postaci do przemieszczania się używają dość specyficznie zaprojektowanych odrzutowych desek, będących w stanie wykonywać między innymi efektowne zwroty.

Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialny jest Sonic Team. W przeciwieństwie jednak do pierwszej części, którą wydano na PC oraz trzy konsole, w przypadku omawianej kontynuacji zadbano jedynie o posiadaczy dwóch platform sprzętowych, a mianowicie konsol PlayStation 2 i Wii. Różnice pomiędzy tymi wersjami są niewielkie. Dotyczą one szczegółów wykonania grafiki oraz zastosowanego sterowania.

Jak już zostało powiedziane, uczestniczymy w wyjątkowo dynamicznych wyścigach rozgrywanych na ciekawie zaprojektowanych trasach. W omawianym sequelu zadbano między innymi o zmiany dotyczące manipulacji grawitacją. W rezultacie w grze pojawiło się kilka zupełnie nowych manewrów, z których w trakcie trwania wyścigów można skorzystać. Obejmują one między innymi przemieszczanie się po ścianie czy odrywanie od podłoża w celu szybszego pokonania danego zakrętu czy nawrotu. Ponadto niektóre zawody są teraz rozgrywane w przestrzeni kosmicznej, co ma oczywiście niebanalny wpływ na dalszy rozwój wydarzeń.

Sterowane postaci mogą też teraz korzystać z nowych upgrade’ów, dzięki czemu w prostszy sposób wychodzą na prowadzenie. W grze pojawiły się ponadto nowe modele desek, które w miarę rozwoju zabawy można ulepszać. Gracz może także wcielić się w kilka zupełnie nowych postaci.

Oprawa wizualna Zero Gravity prezentuje nieznacznie wyższy poziom wykonania od pierwszej części serii. Usprawnienia objęły zarówno wygląd otoczenia, jak i znajdujące się na trasie postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Riders: Zero Gravity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic Riders: Zero Gravity Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multi Tap
PS2
Wii