Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Sonic Advance 2 (GBA)

Sonic Advance 2 GBA

Kontynuacja przygód zwariowanego jeżyka. Tym razem możemy pokierować jedną z pieciu różnych postaci. Usprawnienia objęły wygląd oraz wielkość poziomów, a także jakość oprawy audiowizualnej.

Akcji | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Sonic Advance 2 (GBA)

producent: Dimps Corporation

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

9marca2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Advance 2 jest kontynuacją jednej z najbardziej grywalnych dwuwymiarowych platformówek, wydanych na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad tytułowym jeżykiem, aczkolwiek przygotowano także cztery inne grywalne postaci. Są to między innymi Knuckles czy Amy. Kontynuacja wprowadza wiele istotnych usprawnień do rozgrywki. Zmiany objęły zarówno wygląd poszczególnych poziomów, jak i jakość zastosowanej grafiki. Tytuł ten powstał oczywiście wyłącznie z myślą o posiadaczach GameBoy’a Advance.

Tym razem do pokonania jest 15 poziomów, osadzonych w siedmiu różnych strefach. Pozornie może wydawać się, iż jest to niewiele map. Plansze są jednak nieporównywalnie bardziej złożone od tych z pierwszej części gry. Naszym zadaniem jest oczywiście zbieranie pojawiających się na ekranie pierścieni. Tym razem podzielono je na kilka grup. Standardowe pierścienie pozwalają jedynie pozyskiwać dodatkowe życia, dzięki czemu możemy wydłużać czas rozgrywki. Ważniejsze jest jednak to żeby zbierać rzadkie pierścienie. Podnoszenie ich pozwala bowiem na odblokowanie całego szeregu bonusów. To samo tyczy się wyjątkowo rzadkich szmaragdów. Każda z plansz posiada siedem takich obiektów. Odnalezienie ich pozwala na odblokowanie ukrytych trybów zabawy.

W trakcie gry należy oczywiście uważać na pojawiające się na ekranie pułapki. Od czasu do czasu wpadamy także na przeciwników. Rzadziej pojawiają się natomiast bossowie. Każda z grywalnych postaci obdarzona została innymi umiejętnościami. W rezultacie podchodząc do tych samych etapów trzeba wypracowywać sobie nową taktykę działania. Oprócz standardowego trybu gry przygotowano wyzwania czasowe, a także multiplayer dla dwóch osób. Ponadto istnieje możliwość podłączenia gry do Gamecube’a. W ten sposób przystępujemy do sympatycznej mini-gry, czyli wychowywania stworków Chao. Wizualnie gra prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego poprzednika, który właściwie był konwersją, a nie zupełnie nowym produktem. Zmiany objęły zarówno animację postaci, jak i tła, które są teraz bardziej szczegółowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Advance 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic Advance 2

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel