Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka Soda Dungeon (AND)
OkładkaSoda Dungeon (AND)

Soda Dungeon

Darmowa gra RPG, w której zarządzamy tawerną, gdzie rekrutujemy i wyposażamy śmiałków pomagających nam zbić fortunę na walce z potworami. Produkcja ukazała się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, ale w późniejszym czasie pojawiła się także na PC-tach.

RPG | zagraj za darmo | 2D | indie | clicker

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soda Dungeon Premiera

7paź2015

iOS

12lis2015

AND

7lut2017

PC

Gry podobne do Soda Dungeon

Dungeon Rushers

Chroma Squad

Templar Battleforce

Soda Dungeon na platformę PC, AND i iOS to prosta gra RPG, która zadebiutowała w 2015 roku na urządzeniach mobilnych. Po niecałych dwóch latach ekipa Afro-Ninja Productions przeniosła ją na komputery osobiste. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z darmową produkcją rozprowadzaną w modelu biznesowym free-to-play.

Fabuła

W grze poznajemy losy mężczyzny, który postanowił zarobić trochę pieniędzy na wyprawach w głąb lochów, gdzie czają się rozmaite stwory oraz cenne znaleziska. Problem w tym, że ów śmiałek tak naprawdę niezbyt nadaje się do tej roboty – jest słaby i strachliwy. Na szczęście może liczyć na pomoc innych poszukiwaczy przygód przybywających do jego tawerny.

Mechanika

Założenia Soda Dungeon na platformę PC, AND i iOS nie są zbyt skomplikowane. Podczas każdej wyprawy do lochu musimy stoczyć kilka pojedynków, w tym ten z silnym bossem. W nagrodę zgarniamy rozmaite skarby. Walka toczy się w turach i polega jedynie na klikaniu w przeciwników – resztą zajmują się nasi podopieczni. Dlatego też ważnym elementem jest rozwijanie tawerny, do której w poszukiwaniu smacznej oranżady ściągają kolejni śmiałkowie o różnych zdolnościach (złodziej, medyk, rycerz itd.). Możemy ich oczywiście wyposażać w rozmaite bronie i pancerze. Gdy już zbierzemy i przygotujemy odpowiednią ekipę, wyruszamy na kolejną wyprawę.

Kwestie techniczne

Soda Dungeon może się podobać – z pewnością nie jest to najbardziej efektowna gra, ale popularna technika pixel art sprawia, że miłośnicy grafiki z czasów 8-bitowego sprzętu powinni być zadowoleni.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Soda Dungeon: 12+

Soda Dungeon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 630 lub lepsza
  • 70 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS
AND