Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDPC
Okładka Soda Dungeon (iOS)

Soda Dungeon

Darmowa gra RPG, w której zarządzamy tawerną, gdzie rekrutujemy i wyposażamy śmiałków pomagających nam zbić fortunę na walce z potworami. Produkcja ukazała się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, ale w późniejszym czasie pojawiła się także na PC-tach.

RPG | zagraj za darmo | 2D | indie | clicker

Okładka Soda Dungeon (iOS)

data premiery gry:

7paź2015

iOS

12lis2015

AND

7lut2017

PC

Soda Dungeon na platformę PC, AND i iOS to prosta gra RPG, która zadebiutowała w 2015 roku na urządzeniach mobilnych. Po niecałych dwóch latach ekipa Afro-Ninja Productions przeniosła ją na komputery osobiste. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z darmową produkcją rozprowadzaną w modelu biznesowym free-to-play.

Fabuła

W grze poznajemy losy mężczyzny, który postanowił zarobić trochę pieniędzy na wyprawach w głąb lochów, gdzie czają się rozmaite stwory oraz cenne znaleziska. Problem w tym, że ów śmiałek tak naprawdę niezbyt nadaje się do tej roboty – jest słaby i strachliwy. Na szczęście może liczyć na pomoc innych poszukiwaczy przygód przybywających do jego tawerny.

Mechanika

Założenia Soda Dungeon na platformę PC, AND i iOS nie są zbyt skomplikowane. Podczas każdej wyprawy do lochu musimy stoczyć kilka pojedynków, w tym ten z silnym bossem. W nagrodę zgarniamy rozmaite skarby. Walka toczy się w turach i polega jedynie na klikaniu w przeciwników – resztą zajmują się nasi podopieczni. Dlatego też ważnym elementem jest rozwijanie tawerny, do której w poszukiwaniu smacznej oranżady ściągają kolejni śmiałkowie o różnych zdolnościach (złodziej, medyk, rycerz itd.). Możemy ich oczywiście wyposażać w rozmaite bronie i pancerze. Gdy już zbierzemy i przygotujemy odpowiednią ekipę, wyruszamy na kolejną wyprawę.

Kwestie techniczne

Soda Dungeon może się podobać – z pewnością nie jest to najbardziej efektowna gra, ale popularna technika pixel art sprawia, że miłośnicy grafiki z czasów 8-bitowego sprzętu powinni być zadowoleni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Soda Dungeon

Wymagania wiekowe Soda Dungeon

12+

Wymagania sprzętowe Soda Dungeon

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 630 lub lepsza, 70 MB HDD, Windows XP

Amerykańskie wybory i nowe światy, czyli najlepsze mobilne aktualizacje
Amerykańskie wybory i nowe światy, czyli najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość8 listopada 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Candy Crush Saga, Junk Jack X, Leap Day, Soda Dungeon i Subway Surfers.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)

wiadomość17 maja 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Alphabear, Heroes and Castles 2, Kritika, Soda Dungeon i Subway Surfers.

PC
iOS
AND