Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault (PS2)

SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault PS2

SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault to mieszanka gry akcji i elementów taktycznych, zaprojektowana przez developerów ze studia Zipper Interactive.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

7listopada2006

18maja2007

pudełko PL

SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault to mieszanka gry akcji i elementów taktycznych, zaprojektowana przez developerów ze studia Zipper Interactive. Rzeczą, wyróżniającą amerykański produkt spośród innych tytułów tego typu, jest fakt, iż tytuł ten powstał we współpracy z militarną organizacją Naval Special Warfare Command, od lat działającą na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tym razem dla posiadaczy konsoli PlayStation 2 przygotowano kilkadziesiąt misji, przeznaczonych zarówno dla trybu jednoosobowego, jak również dla opcji multiplayer. Zadania możemy wykonywać samotnie lub z pomocą trójki znajomych. Jeżeli nie lubimy działania w zespole, zawsze możemy rozegrać tradycyjną potyczkę z udziałem maksymalnie 32 zawodników. Żeby ułatwić nam komunikację z innymi amatorami sieciowych bitew, programiści zaimplementowali w swym dziele chat, różnorakie rankingi, a nawet listy przyjaciół, które sami modyfikujemy stosownie do potrzeb. Największym smaczkiem jest jednak możliwość współpracy z użytkownikami gry SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 2 na PSP, objawiająca się we wspólnych wyprawach po wirtualnym świecie.

Celem zabawy jest uporanie się z czyhającymi na mapach oponentami, reprezentującymi potężną siatkę terrorystyczną. Jak zwykle do naszej dyspozycji oddano spory arsenał broni. Wśród narzędzi zagłady pojawiło się parę nowinek, jak chociażby gaz łzawiący albo pieprzowy. Nie zapomniano także o defensywie, oddając do naszej dyspozycji nowe kamizelki kuloodporne.

Dostępne wehikuły podzielono z kolei na trzy kategorie (Recon, Support i Armor), adekwatne do funkcji, jakie pojazdy spełniają na polu bitwy. Nowością w rozgrywce jest wprowadzenie specjalnych apteczek. Przed każdą misją możemy zaopatrzyć się w jedną z nich, aby po bolesnej wymianie ognia móc wyleczyć siebie lub kolegę z drużyny. Chcąc ukończyć wielogodzinną kampanię z satysfakcjonującymi wynikami, musimy wykazać się umiejętnościami w planowaniu swoich poczynań i starać się zaskoczyć przeciwników, atakując ich z flanki, ewentualnie niszcząc należący do nich punkt strategiczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 40 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Gry podobne do SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault

Klasyfikacja PEGI SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM: U.S. Navy SEALs Combined Assault

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Multitap, Network Adaptor

Nadchodzi SOCOM 4
Nadchodzi SOCOM 4

wiadomość5 marca 2010

SOCOM, czyli jedna z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji. Na oficjalnym blogu, Jeremy Dunham z Zipper Interactive ujawnił, że trwają prace nad SOCOM 4.

Będzie jeszcze więcej gier z serii SOCOM

wiadomość20 maja 2007

Dobrze zorientowanych w branży graczy może dziwić nieco, że ujawnioną w miniony czwartek pozycję dla PS3 pt. SOCOM Confrontation szykuje nie amerykańska firma Zipper Interactive (jej właśnie zawdzięczamy wszystkie dotychczasowe SOCOM-y), lecz studio Slant Six Games, zlokalizowane w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Pierwsza z wymienionych grup developerskich ma jednak dwa asy w rękawie.

SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci
SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci

wiadomość17 maja 2007

Od początku swojego istnienia seria SOCOM związana była wyłącznie z rodziną konsol PlayStation. Ten stan rzeczy nie ulega zmianie, ponieważ ujawniona właśnie gra o nazwie SOCOM Confrontation powstaje jedynie z myślą o PlayStation 3. Ludzie z Sony Computer Entertainment chcą zorganizować premierę gotowego produktu w listopadzie bieżącego roku.

Seria SOCOM: U.S. Navy SEALs pożegna się z PlayStation 2

wiadomość13 grudnia 2006

Po czterech latach od premiery pierwszej części popularnej serii SOCOM: U.S. Navy SEALs najwyższy czas na rozstanie się tego cyklu z jego macierzystą platformą, czyli PlayStation 2. Podczas lektury nowego numeru amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly można natrafić na informację, dotyczącą przyszłości niniejszej marki.

Jeszcze więcej taktycznych gier akcji spod znaku SOCOM: U.S. Navy SEALs
Jeszcze więcej taktycznych gier akcji spod znaku SOCOM: U.S. Navy SEALs

wiadomość20 kwietnia 2006

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na terenie Europy dostępne są teraz dwie nowe odsłony popularnego cyklu SOCOM: U.S. Navy SEALs - „trójka” dla PlayStation 2 oraz Fireteam Bravo dla PlayStation Portable. Developerzy z Zipper Interactive najwidoczniej nie zamierzają na tym kończyć, gdyż w ofercie internetowego sklepu EBgames.com znalazły się już kolejne części wspomnianej serii.