Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Social Empires (WWW)

Social Empires WWW

Połączenie gry strategicznej i symulatora rozwoju osady przygotowane dla użytkowników serwisu społecznościowego facebook.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | Facebook

WWW
Okładka Social Empires (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

1czerwca2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Social Empires to gra społecznościowa skupiająca się na rozwoju osady i walce z innymi klanami. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym i staramy się zapewnić odpowiedni dopływ surowców poprzez wydawanie poleceń mieszkańcom. Wraz z postępami awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia, dzięki czemu odblokowujemy dodatkową zawartość. Duży nacisk położono na integrację z innymi użytkownikami serwisu facebook.

Główne zadanie gracza polega na podboju okolicznych ziem, co zapewnia znaczny przypływ gotówki potrzebnej do stworzenia silnej armii, zdolnej poradzić sobie z zakusami innych władców. W tym celu konieczne jest zadbanie o odpowiedni potencjał wytwórczy osady poprzez budowanie różnych obiektów, w tym domów zapewniających miejsce dla kolejnych mieszkańców, czy baraków lub stajni pozwalających na rekrutowanie jednostek zbrojnych.

Do dyspozycji graczy oddano kilka typów bohaterów niezbędnych do pokonania wrogiej armii. Możemy włączyć w nasze szeregi standardowych rycerzy, łuczników i magów, ale także bezwzględne trolle czy potężne smoki. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, a za każdego pokonanego przeciwnika otrzymujemy złoto oraz doświadczenie. W przypadku szturmu na osadę innego użytkownika musimy się liczyć z koniecznością zniszczenia fortyfikacji dziesiątkujących nasze jednostki.

Istnieje szereg sposobów na zapewnienie sobie przewagi nad innymi graczami. Pierwszy z nich polega na częstej współpracy ze znajomymi z serwisu facebook, polegającej między innymi na wysyłaniu sobie prezentów. Drugi opiera się na systemie mikropłatności pozwalającym na zakup specjalnych przedmiotów w sklepie lub np. automatyczne wykonywanie zleconych misji.

Oprawa graficzna gry Social Empires jest kolorowa i pod względem stylistyki bazuje na komiksowej kresce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Social Empires

odpowiednia dla każdego wieku