Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2PSPPCXBOX
Okładka Snoopy vs The Red Baron (PS2)
OkładkaSnoopy vs The Red Baron (PS2)

Snoopy vs The Red Baron

Snoopy vs The Red Baron jest zręcznościówką, powstałą na kanwie słynnej serii krótkich historyjek obrazkowych (tzw. paski komiksowe, publikowane w prasie) autorstwa Charlesa M. Schulza.

Zręcznościowe | FPP | samoloty | komiksy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Snoopy vs The Red Baron Premiera

anulowana

XBOX

24paź2006

PS2

29paź2006

PSP

31paź2006

PC

Snoopy vs The Red Baron jest zręcznościówką, powstałą na kanwie słynnej serii krótkich historyjek obrazkowych (tzw. paski komiksowe, publikowane w prasie) autorstwa Charlesa M. Schulza. Rysownik ten tworzył kolejne odcinki cyklu Peanuts (Fistaszki) niemal dokładnie przez pięćdziesiąt lat – od połowy XX wieku do momentu swojej śmierci w 2000 roku. Dalekowschodnia korporacja Namco uzyskała prawa do przeniesienia wspomnianej marki w świat elektronicznej rozrywki już po zgonie autora, a pierwszy owoc, związany z ową licencją, stanowi właśnie omawiana gra.

Rolę głównego bohatera pełni tytułowy piesek Snoopy, który koniecznie chce zostać asem przestworzy i zasiada za sterami brytyjskiego samolotu bojowego Sopwith Camel z okresu I Wojny Światowej. Nadrzędnym zadaniem jest ściganie niesławnego Czerwonego Barona, pilotującego szkarłatny trójpłatowiec Fokker Dr. I. Za pamiętnym niemieckim mistrzem zestrzeleń podążamy przez ponad pięćdziesiąt etapów zabawy, umiejscowionych w sześciu odmiennych środowiskach graficznych. Naturalnie musimy również eliminować licznych popleczników pierwszoplanowego czarnego charakteru i właśnie w tym celu developerzy wprowadzili blisko trzydzieści rozmaitych broni o interesującym sposobie funkcjonowania (np. miotacz pszczół i działko ziemniaczane).

Oprócz sympatycznego Snoopy’ego w wirtualnej rzeczywistości pojawia się także dwanaście innych postaci, doskonale znanych wszystkim entuzjastom Fistaszków – m.in. Charlie Brown i jego siostra Sally, rodzeństwo van Pelt (Lucy i Lunus) oraz Woodstock. Ludzie z Namco zadbali ponadto, abyśmy otrzymali szereg różnych trybów rozgrywki dwuosobowej, czyli kooperację, konfrontację i rywalizację drużynową. Trójwymiarowa oprawa wizualna nawiązuje rzecz jasna do komiksowego pierwowzoru, a ścieżki muzyczne i efekty dźwiękowe stanowią godne uzupełnienie całości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Snoopy vs The Red Baron: Odpowiednia dla każdego wieku.

Snoopy vs The Red Baron Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
XBOX
PSP
PC