Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Snakeball (PS3)

Snakeball PS3

Zręcznościówka, nawiązująca do kultowych gier z telefonów komórkowych. Przejmujemy kontrolę nad konstrukcją zbliżoną do węża, połykając znajdujące się na planszy różnokolorowe kulki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Snakeball (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

16sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Snakeball jest wyjątkowo dynamiczną zręcznościówką, wyróżniającą się stosunkowo prostymi do zrozumienia założeniami rozgrywki. Opisywany produkt w wyraźny sposób nawiązuje bowiem do hitowych tytułów z telefonów komórkowych, oferując jednocześnie szereg usprawnień. Przejmujemy kontrolę nad stworkiem dosiadającym konstrukcji na kształt węża. Naszym zadaniem jest natomiast połykanie różnokolorowych kulek, dzięki czemu wąż staje się coraz dłuższy. Cała zabawa opiera się oczywiście na konieczności zgromadzenia jak największej liczby obiektów, ale w taki sposób żeby w międzyczasie w nic innego nie uderzyć. Snakeball jest jednym z tytułów rozprowadzanych w ramach sieciowej usługi PlayStation Network. Oznacza to, iż jedyną platformą docelową dla tej gry jest PlayStation 3.

Opisywany produkt oferuje trzy główne tryby zabawy. W podstawowym trybie dla pojedynczego gracza naszym zadaniem jest jedynie zbieranie znajdujących się na planszy kulek. O nic innego nie musimy się w tym przypadku martwić. W trybie Challenge Mode pojawia się już utrudnienie w postaci sterowanych przez komputerowych przeciwników innych węży. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się jednak multiplayer. Zabawy organizowane są w Sieci, a do pojedynczego starcia może przystąpić aż ośmiu graczy.

W przypadku zabawy z przeciwnikami pojawia się oczywiście doskonale znane utrudnienie w postaci blokowania sobie drogi. Snakeball w bardzo dużym stopniu stawia więc na wzajemną rywalizację. Co ciekawe, gracze mogą nie tylko blokować sobie drogę, ale i podkradać zebrane wcześniej kulki. W tym celu między innymi wykorzystuje się różnorakie bronie (power-up’y). Całość rozgrywana jest oczywiście w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Akcja może być obserwowana z wielu różnych kamer, ukazujących zawodników na zbliżeniach lub z dalszych ujęć. Snakeball oferuje ponadto obsługę kamerki PlayStation Eye, dzięki której można zmodyfikować domyślny wygląd sterowanego zawodnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Snakeball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nadchodzi letnia aktualizacja PlayStation Network

wiadomość27 kwietnia 2007

Już niedługo oferta PSN poszerzy się o dwa nowe tytuły. W okresie letnim gracze bawić się będą mogli przy Snakeball oraz Super Stardust HD.