Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Jump Challenge 2004 (PC)

Ski Jump Challenge 2004 PC

Nowa odsłona gry sportowej, traktującej o popularnym sporcie zimowym, jakim niewątpliwie się skoki narciarskie.

Sportowe

PC Windows
Okładka Ski Jump Challenge 2004 (PC)

producent: VCC

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nowa odsłona gry sportowej, traktującej o popularnym sporcie zimowym, jakim niewątpliwie się skoki narciarskie. Od kilku ładnych lat produkcję tą usilnie rozwija niemiecki zespół developerski VCC Perfect Pictures AG i nie ma co ukrywać, Ski Jump Challenge 2004 jest obecnie największym konkurentem Skoków narciarskich 2004 wydawanych w naszym kraju przez firmę Axel Springer Polska, a na zachodzie przez KOCH Media. W nowej edycji autorzy skupili się przede wszystkim na zaimplementowaniu do niej wszystkich uwag i pomysłów jakie zgłosili fani serii oraz, naturalnie, jeszcze lepszym jej dopracowaniu i uczynnieniu rozgrywki bardziej realistyczną.

Najważniejszym atutem tej produkcji jest rozbudowany tryb kariery, gdzie możemy stać się młodym utalentowanym skoczkiem i doskonaląc swoje umiejętności na treningach oraz poszczególnych turniejach stać się prawdziwym mistrzem. Zanim jednak dojdziemy do ligi profesjonalnej musimy wcześniej zaistnieć w lidze juniorów, a później amatorów. Ponadto istnieje możliwość zagrania w trybie multiplayer (Hot Seat) przez sieć LAN lub Internet z innymi graczami z całego świata.

Podobnie jak poprzednie części, tak i wersja 2004 posiada licencję FIS (Światowej Federacji Narciarskiej), co znaczy, iż znajdziemy tu wszystkich aktualnie startujących w zawodach skoczków, autentyczny sprzęt narciarski oraz 28 najsłynniejszych światowych skoczni narciarskich, włącznie z ich otoczeniem, miejscami dla kibiców, itp. Wszystko zrealizowano w nowoczesnej trójwymiarowej grafice (fotorealistyczne obiekty, realistyczne animacje ruchów postaci, zmienne warunki atmosferyczne), a atmosferę rywalizacji dobrze budują sugestywne odgłosy dźwiękowe. Udoskonalono też systemy fizyczne, które odpowiadają za realistycznie odwzorowanie przebiegu samego skoku, lotu skoczka i jego lądowania, co praktycznie rzecz biorąc jest podstawą tej gry.

Tradycyjnie już, do Ski Jump Challenge dołączono quiz z setkami pytań dotyczących skoków narciarskich oraz sportów zimowych w ogóle.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Jump Challenge 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ski Jump Challenge 2004

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 750MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Skoki narciarskie 2004 towarem eksportowym
Skoki narciarskie 2004 towarem eksportowym

wiadomość11 grudnia 2003

Adam Małysz wraz z pozostałymi członkami narodowej kadry skoczków narciarskich przygotowuje się właśnie w Zakopanem do najbliższych zawodów Pucharu Świata w niemieckiej miejscowości Titisee-Neustadt (13-14 grudnia 2003). Tymczasem poza granicami Polski wprowadzono do sprzedaży dwie zlokalizowane wersje popularnej rodzimej gry wirtualnej o nazwie Skoki narciarskie 2004.