Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Jump Challenge 2004 (PC)
OkładkaSki Jump Challenge 2004 (PC)

Ski Jump Challenge 2004 PC

Nowa odsłona gry sportowej, traktującej o popularnym sporcie zimowym, jakim niewątpliwie się skoki narciarskie.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Jump Challenge 2004 Premiera PC

12listopada2003

producent: VCC wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nowa odsłona gry sportowej, traktującej o popularnym sporcie zimowym, jakim niewątpliwie się skoki narciarskie. Od kilku ładnych lat produkcję tą usilnie rozwija niemiecki zespół developerski VCC Perfect Pictures AG i nie ma co ukrywać, Ski Jump Challenge 2004 jest obecnie największym konkurentem Skoków narciarskich 2004 wydawanych w naszym kraju przez firmę Axel Springer Polska, a na zachodzie przez KOCH Media. W nowej edycji autorzy skupili się przede wszystkim na zaimplementowaniu do niej wszystkich uwag i pomysłów jakie zgłosili fani serii oraz, naturalnie, jeszcze lepszym jej dopracowaniu i uczynnieniu rozgrywki bardziej realistyczną.

Najważniejszym atutem tej produkcji jest rozbudowany tryb kariery, gdzie możemy stać się młodym utalentowanym skoczkiem i doskonaląc swoje umiejętności na treningach oraz poszczególnych turniejach stać się prawdziwym mistrzem. Zanim jednak dojdziemy do ligi profesjonalnej musimy wcześniej zaistnieć w lidze juniorów, a później amatorów. Ponadto istnieje możliwość zagrania w trybie multiplayer (Hot Seat) przez sieć LAN lub Internet z innymi graczami z całego świata.

Podobnie jak poprzednie części, tak i wersja 2004 posiada licencję FIS (Światowej Federacji Narciarskiej), co znaczy, iż znajdziemy tu wszystkich aktualnie startujących w zawodach skoczków, autentyczny sprzęt narciarski oraz 28 najsłynniejszych światowych skoczni narciarskich, włącznie z ich otoczeniem, miejscami dla kibiców, itp. Wszystko zrealizowano w nowoczesnej trójwymiarowej grafice (fotorealistyczne obiekty, realistyczne animacje ruchów postaci, zmienne warunki atmosferyczne), a atmosferę rywalizacji dobrze budują sugestywne odgłosy dźwiękowe. Udoskonalono też systemy fizyczne, które odpowiadają za realistycznie odwzorowanie przebiegu samego skoku, lotu skoczka i jego lądowania, co praktycznie rzecz biorąc jest podstawą tej gry.

Tradycyjnie już, do Ski Jump Challenge dołączono quiz z setkami pytań dotyczących skoków narciarskich oraz sportów zimowych w ogóle.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Jump Challenge 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ski Jump Challenge 2004 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 750MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D