Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Skaut Kwatermaster (PC)

Skaut Kwatermaster PC

Podczas obozu harcerskiego w miejscowości Ołobok Zdrój, zdarzył się straszny wypadek. Oto Luiza, wskutek nieuważnej eksploracji starego, zardzewiałego czołgu zatrzasnęła się w środku i nie może się wydostać.

Przygodowe | point-and-click | polskie

PC Windows
Okładka Skaut Kwatermaster (PC)

producent: LK Avalon

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31lipca1995

31lipca1995

pudełko PL

Podczas obozu harcerskiego w miejscowości Ołobok Zdrój, zdarzył się straszny wypadek. Oto Luiza, wskutek nieuważnej eksploracji starego, zardzewiałego czołgu zatrzasnęła się w środku i nie może się wydostać. Zadaniem naszego bohatera jest pośpieszyć sympatycznej dziewczynie na ratunek i znaleźć sposób na wydostanie jej z tej okrutnej pułapki.

Skaut Kwatermaster to polska gra przygodowa, już przy pierwszym kontakcie nasuwająca skojarzenia z produktami LucasArts, a zwłaszcza z jednym – Day of the Tentacle. Autorzy „pożyczyli” (żeby nie powiedzieć brzydko) zarówno postać głównego bohatera, która jest nieznacznie zmodyfikowaną kopią Bernarda, jak i ogólny styl rysowania lokacji, pełen powyginanych budynków i abstrakcyjnych form. Również interfejs przypomina to, co mogliśmy zobaczyć choćby w serii Monkey Island, chociaż w porównaniu z nim został okrojony do sześciu rozkazów. Podobnie jak Sołtysie, innej przygodówce LK Avalon z tamtego okresu, ku wygodzie gracza wprowadzono mapę okolicy, pozwalającą szybko i bezboleśnie przenosić się pomiędzy poszczególnymi lokacjami.

Program, który jak widać powyżej, korzysta z najlepszych wzorców technicznych, niestety całkowicie zawodzi pod względem grywalności. Scenariusz jest bardzo nierówny i miejscami wręcz nielogiczny, razi też idiotyczne wykorzystanie niektórych przedmiotów. Jednak największą bolączką gry jest toporna, niemal cmentarna atmosfera. W Skaut Kwatermaster praktycznie brak jakichkolwiek wydarzeń nie związanych z naszym bohaterem, statyczne tła rażą monotonią a napotykane postacie z którymi można porozmawiać, da się policzyć na palcach obu rąk. Pojawiające się od czasu do czasu niezłe dowcipy nie są w stanie zmniejszyć atmosfery przygnębienia, która dodatkowo potęgowana jest przez mdłą kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Skaut Kwatermaster

Wymagania wiekowe Skaut Kwatermaster

odpowiednia dla każdego wieku

Drusix2 VIP 7 sierpnia 2017

Pierwszy raz grałem w tę grę za dzieciaka (może 6-8 lat miałem). Na tamten czas wydawało mi się, że gra jest genialna. Taki super zabawny humor i piękna grafika. No cóż... powróciwszy do gry po 15 latach muszę stwierdzić, że gra ta jest tak zła, że musiałem ją wyłączyć po 10 minutach. Może mógłbym wybaczyć te amatorskie dialogi i gimbusiarski humor ale ta gra jest po prostu bez sensu. Weź talię kart, wsadź ją do maszyny liczącej pieniądze i podziwiaj swoją nową kartę pływacką! ŚMIESZNE prawda? No właśnie.

2.0