Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimCity Societies: Destinations (PC)

SimCity Społeczności: Na wakacjach PC

SimCity Societies: Destinations

Destinations jest pierwszym dodatkiem do SimCity Societies, ekonomicznej strategii, w której wcielamy się w rolę burmistrza zarządzającego wszystkimi aspektami nowopowstałej metropolii.

To jest dodatek do gry SimCity Społeczności.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta

PC Windows
Okładka SimCity Societies: Destinations (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24czerwca2008

24czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destinations jest pierwszym dodatkiem do SimCity Societies, ekonomicznej strategii, w której wcielamy się w rolę burmistrza zarządzającego wszystkimi aspektami nowopowstałej metropolii. Jednak o ile w podstawowej wersji programu nasza uwaga skupiała się głównie na samej rozbudowie miasta, o tyle dodatek wprowadza do gry kilka urozmaiceń i umożliwia nam zamienienie wielkiego molocha w znakomicie prosperujący kurort turystyczny, oazę duchową dla sławnych i bogatych czy znajdującą się gdzieś na egzotycznych lądach republikę bananową.

W dodatku pojawia się ponad sto nowych budynków najróżniejszego typu i przeznaczenia. Od pięciogwiazdkowych hoteli po miejsce katastrofy obcego statku kosmicznego. Dzięki temu łączna liczba budowli dostępnych w SimCity Societies zwiększa się do ponad pięćset, co pozwala każdemu graczowi wybudować miasto swoich marzeń.

W dodatku, w którym autorzy tak bardzo postawili na rozwój turystyczny, nie może zabraknąć również wszelkiej maści podróżników. Pojawiło się ponad trzydzieści pięć nowych rodzajów simów. Wśród nich znajdziemy na przykład biznesmenów, kultystów, pielgrzymów, polityków, czy globtroterów.

W Destinations znacznie poszerzono także wszelkie opcje tranzytu towarów, włącznie z transportem wodnym i powietrznym. Usprawniono też działanie edytora map.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SimCity Społeczności: Na wakacjach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe SimCity Społeczności: Na wakacjach

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2.1 GB HDD
  • Windows XP/Vista
SimCity Społeczności: Na wakacjach - zapowiedź
SimCity Społeczności: Na wakacjach - zapowiedź

Przed premierą 29 kwietnia 2008, 16:06

Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji SimCity Społeczności tak i w Na Wakacjach cała rozgrywka zostanie oparta nie na ilości pieniędzy znajdujących się w skarbcu miejskim czy bacznym obserwowaniu kilkunastu wykresów przedstawiających kondycję metropolii lecz na wskaźnikach, które po raz pierwszy pojawiły się właśnie w Societies. Niewiadomo natomiast, czy w rozszerzeniu produktywność, dobrobyt, kreatywność, duchowość, władza i wiedza zostaną uzupełnione o coś jeszcze. Możliwe, że producenci stworzą kolejne wskaźniki, jak chociażby wartość historyczna obiektów (w przypadku pomników czy muzeów).