Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions (PC)

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions PC

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions jest oficjalnym rozszerzeniem do wojennej symulacji łodzi podwodnej Silent Hunter 4.

To jest dodatek do gry Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific.

Symulacje | II wojna światowa | okręty podwodne

PC Windows
Okładka Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2008

10kwietnia2008

pudełko PL

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions jest pierwszym oficjalnym dodatkiem do jednego z najlepszych symulatorów okrętów podwodnych z czasów II wojny światowej. Głównym teatrem działań jest Ocean Indyjski, na którym zmagały się przede wszystkim floty Stanów Zjednoczonych i Japonii, jednakże swój udział w walce miała także niemiecka flota U-botów. Jest to bardzo niewielki, ale historycznie zgodny z rzeczywistością wycinek przeprowadzanych przez nią operacji.

Nowa kampania, jaką oferuje U-Boat Missions rozpoczyna się w lipcu 1943 roku i trwa aż do końca wojny, czyli maja 1945 roku. Gracz wyrusza na morze jako świeżo upieczony kapitan, by wraz ze zdobywanym doświadczeniem i rosnącym tonażem zatopionych statków awansować w oficerskiej drabince. Zdobycie wyższego stopnia wojskowego wiąże się także z dostępem do nowych źródeł strategicznych ułatwiających życie na morzu. Jest to między innymi możliwość wydawania rozkazów samolotom patrolującym lub pomoc ze strony większych grup uderzeniowych. Wzrost rangi wiąże się także z dostępem do nowszych i lepiej wyposażonych typów łodzi podwodnych: specjalnie przystosowany do dalekomorskich patroli typ IX-2 i wyposażony w napęd Walthera typ XVIII.

Wraz z nowym teatrem działań, gra oferuje także nowe porty, w których można uzupełnić paliwo i zapas torped. Są to bazy morskie w malezyjskim Penang, Singapurze oraz indonezyjskich Dźakarcie i Surabai.

Jedną z nowości wprowadzonych w dodatku są także bohaterowie. To historyczne postacie, prawdziwi dowódcy i oficerowie służący w czasie wojny na U-botach. Dodają oni grze nie tylko bardziej rzeczywistego i namacalnego klimatu, ale posiadają pewne specjalne umiejętności, które w wyjątkowo kryzysowych sytuacjach mogą nawet uratować okręt.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – U-Boat Missions

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (Geforce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Najciekawsze modyfikacje (15/03/10)
Najciekawsze modyfikacje (15/03/10)

wiadomość15 marca 2010

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Ubisoft zapowiada Silent Hunter 5
Ubisoft zapowiada Silent Hunter 5

wiadomość17 sierpnia 2009

Firma Ubisoft ujawniła plany odnośnie wydania piątej odsłony serii, którą na pewno dobrze znają miłośnicy symulatorów morskich. Mowa oczywiście o Silent Hunterze. Następna część jest tworzona przez rumuńskie studio wydawcy i zostanie wypuszczona tylko na komputery osobiste. Po raz kolejny zanurzymy się pod wodę i zapolujemy na wrogie statki już na początku przyszłego roku.

Silent Hunter 5 w planach Ubisoft Romania
Silent Hunter 5 w planach Ubisoft Romania

wiadomość23 października 2008

Miłośnikom marki Silent Hunter nie trzeba przedstawiać historii tego niezwykle udanego cyklu symulatorów morskich. Produkcja, w ostatnim czasie opracowywana przez rumuńskie studio koncernu UbiSoft, wraz z trzecią i czwartą odsłoną zaczęła przeżywać swoją drugą młodość (nasz ekspert od symulatorów, PIRX, ocenił tę ostatnią na 87%). Już teraz możemy być niemal pewni, że czwarty odcinek nie będzie ostatnim.

Październikowe Szaleństwo Cenowe - Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific z dodatkiem U-Boat Missions za 69,90 zł
Październikowe Szaleństwo Cenowe - Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific z dodatkiem U-Boat Missions za 69,90 zł

wiadomość16 października 2008

Półmetek Październikowego Szaleństwa Cenowego już za nami. Niemniej wciąż mamy dla Was garść ciekawych tytułów w atrakcyjnych cenach. Tylko do jutra do godz. 10:00 można nabyć grę Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific wraz z dodatkiem U-Boat Missions za jedyne 69,90 zł.