Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Siege the Day (PC)
OkładkaSiege the Day (PC)

Siege the Day PC

Taktyczna gra czasu rzeczywistego, w której budujemy zamki i bronimy ich przed wrogami. Siege the Day nie stroni od elementów fantastycznych i umożliwia zabawę samemu lub w sieciowym trybie PvP.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Siege the Day Premiera PC

wczesny dostęp

11listopada2021

data nieogłoszona

producent: Hidden Tower Studios wydawca: Crytivo Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Siege the Day to gra strategiczna w stylu tower defense, w której tworzymy własny zamek w świecie fantasy i bronimy go przed atakami wrogów. Za powstanie tytułu odpowiada Hidden Tower Studios, posiadające na swoim koncie kilka mniejszych produkcji. Grę można było przetestować w ramach wczesnego dostępu.

Mechanika

Każda bitwa toczy się na mapie podzielonej na dwa sektory: nasz i przeciwnika. Podczas starć otrzymujemy określoną liczbę punktów, wydawanych przez nas na rozbudowę zamku. Wśród dostępnych obiektów są konstrukcje typowo obronne, takie jak mury, bramy czy wieże, ofensywne, np. machiny oblężnicze, oraz budynki pozwalające rekrutować jednostki wsparcia. Gdy uznamy, że jesteśmy gotowi, lub skończą nam się punkty, przechodzimy do walki.

Przy pomocy naszego sprzętu, takiego jak katapulty czy balisty, ostrzeliwujemy konstrukcję przeciwnika. Jednocześnie za posiadane monety rekrutujemy jednostki, których zadaniem jest przedostanie się do zamku wroga, by poczynić tam dodatkowe zniszczenia. Ułatwiamy im zadanie demolując bramy czy też specjalne budynki oponenta. Z każdą następną mapą odblokowują się nam nowe, coraz mocniejsze konstrukcje oraz formy ataku. Dodatkowym surowcem jest mana, pozwalająca na zastosowanie w trakcie bitwy jednej z potężnych umiejętności magicznych, takich jak ognisty kamień spadający z nieba czy smok przelatujący nad zamkiem oponenta. Użycie każdej z nich jest limitowane, więc warto dokładnie zaplanować ten ruch. Starcia kończą się, gdy wszystkie najważniejsze budynki oponenta lub nasze są zniszczone.

Tryby gry

W grze dostępnych jest kilka trybów zabawy. Pierwszym z nim jest trening: pozwala on na mierzenie się z SI bez zdobywania punktów doświadczenia czy kolejnych rang. Drugim jest kampania, polegająca na przechodzeniu określonych etapów w ustalonej z góry kolejności. Trzecim jest szybki mecz, działający na podobnych zasadach, co trening, z tą różnicą, że daje on nam doświadczenie i pozwala zdobywać kolejne rangi. Owe rangi są z kolei potrzebne dla ostatniego z trybów, czyli bitew z innymi graczami. Pojedynki PvP odbywają się tak samo, jak z SI, czyli 1 na 1. Otrzymujemy w nich możliwość skonstruowania swojego zamku, a następnie przechodzimy do pojedynku w czasie rzeczywistym, podczas którego próbujemy pozbyć się umocnień oponenta.

Kwestie techniczne

Siege the Day posiada przyjemną dla oka bajkową oprawę graficzną o niskiej szczegółowości modeli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Siege the Day: Odpowiednia dla każdego wieku.

Siege the Day Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • procesor Intel Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GTX 470 / AMD Radeon 6870 HD
  • 5 GB HDD
  • Windows 7