Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island (Switch)
OkładkaShiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island (Switch)

Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island Switch

Szósta główna część serii jRPG-ów z elementami roguelike’a, zapoczątkowanej w 1995 roku. W Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island wcielamy się w bohatera, który przemierza posępny loch, próbując uratować dziewczynę uwięzioną przez straszliwe monstrum.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island Premiera Switch

27lutego2024

Nintendo eShop

27lutego2024

producent: Spike Chunsoft wydawca: Spike Chunsoft Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island

For the King

Tangledeep

Has-Been Heroes

Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island jest szóstą główną odsłoną zapoczątkowanego w 1995 roku cyklu jRPG-ów, które wzbogacono o wyraźnie zarysowane rozwiązania rodem z gatunku roguelike. Produkcja została opracowana przez firmę Spike Chunsoft.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island jest tytułowy młodzieniec imieniem Shiren. Kiedy protagonista doświadcza wizji przedstawiającej nieznajomą dziewczynę uwięzioną przez straszliwego potwora, postanawia wyruszyć w kolejną podróż pełną niebezpieczeństw, by ją uratować. Przygoda wiedzie go na wyspę Serpentcoil, o której krążą pogłoski, że piraci ukryli na niej nieprzebrane skarby. Nasz podopieczny nie jest skazany na samotną przeprawę, gdyż towarzyszy mu jego wierna fretka – Koppa, a także inne postacie, którym przyświecają ich własne cele.

Mechanika

W Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island akcję oglądamy z lotu ptaka. Podczas zabawy przemierzamy tytułowy tajemniczy loch, gdzie oprócz kosztowności i przydatnych przedmiotów napotykamy liczne pułapki i różnorodnych przeciwników. Starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie zdolnościami bohatera i jego towarzyszy oraz robienie właściwego użytku z ich ekwipunku. W miarę postępów nie tylko rozwijamy postacie, lecz także gromadzimy coraz lepsze wyposażenie, dzięki czemu z czasem możemy mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, kiedy polegniemy na placu boju, cały nasz dobytek i doświadczenie przepadają bezpowrotnie. Dodatkowo po każdym rozpoczęciu przygody zmienia się układ generowanego proceduralnie lochu, a co za tym idzie – rozmieszczenie przeciwników i pułapek, a także rozrzuconych po nim przedmiotów. Niemniej, szansę na ratunek stanowi dla nas wskrzeszenie przez innego gracza... pod warunkiem, że w porę uda mu się natknąć na nasze ciało.

Kwestie techniczne

Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island posiada prostą, lecz przy tym barwną i przejrzystą grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 7 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Shiren the Wanderer: The Mystery Dungeon of Serpentcoil Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.