Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon (GBA)

Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon GBA

Shining Force: The Resurrection of the Dark Dragon to remake pierwszej części serii, której początek sięga roku 1992. Omawiana pozycja nie jest dokładnym odtworzeniem pierwowzoru. Różnice dostrzec można między innymi w fabule oraz niezwykle rozbudowanej palecie bohaterów.

RPG | jRPG

Game Boy Advance
Okładka Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon (GBA)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

30kwietnia2004

Shining Force: The Resurrection of the Dark Dragon to remake pierwszej części serii, której początek sięga roku 1992. Omawiana pozycja nie jest dokładnym odtworzeniem pierwowzoru. Różnice dostrzec można między innymi w fabule oraz niezwykle rozbudowanej palecie bohaterów. Rzecz się dzieje w Królestwie Guardiana na ziemiach zwanych Runefaust. Użytkownik wciela się w postać Maxa – młodego wojownika, który w nieznanych okolicznościach stracił pamięć (odzyskanie jej jest jednym z zadań).

Dawno, dawno temu potwór zwany Dark Dragon za sprawą bóstw zapadł w sen trwający kilka tysięcy lat, a świat zapomniał o strachu przed nim. Król Runefaustu dowiedziawszy się o istnieniu monstrum, postanawia zbudzić je z długiej drzemki. Dokonanie tego możliwe jest za sprawą czarodziejskiej księgi ukrytej w nieznanym miejscu na ziemiach królestwa. W morderczych poszukiwaniach udział bierze wielu poddanych, wśród których pojawia się Max. Jak to bywa w grach typu RPG, postać ta w krótkim czasie staje na czele armii oraz walczy ze smokiem. Podczas wędrówki od wsi do wsi główny bohater spotyka mieszkańców, którzy dzielą się z nim swoimi historiami. Ponadto opowiadają oni istotne wydarzenia z przeszłości okolicy i nierzadko udzielają wskazówek – tymi kierować się należy przy wykonywaniu określonych misji (okazuje się to pomocne w przywróceniu pamięci).

W każdej z owych wsi spotkać można ochotników gotowych przyłączyć się do armii. Ostateczne rozwiązanie kwestii smoka następuje dopiero po ponad czterdziestu bitwach, zawartych w ośmiu poziomach. Zanim jednak dochodzi do jakiejkolwiek potyczki, należy precyzyjnie określić ustawienie każdego z "pionków" na polu walki. Pamiętać przy tym należy, jakimi zdolnościami odznacza się dana postać oraz jaką bronią się posługuje. Gama dostępnych bohaterów jest niezwykle rozbudowana i zawiera miedzy innymi rycerzy, magów i barbarzyńców. Całość stanowi zajęcie niezwykle czasochłonne i ujawniające zdolności strategiczne gracza.

Do bitwy wystawić można dwunastu wojowników (z trzydziestu dostępnych), nad którymi posiada się bezpośrednią kontrolę. Ponadto novum jest pojawienie się trzech nie występujących w pierwowzorze postaci, niezwykle użytecznych w starciu z Dark Dragonem. Poprzez wykonywanie ataków bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia, które po osiągnięciu odpowiedniego levelu pozwalają na rozwinięcie takich zdolności, jak rzucanie zaklęć, szybkość i celność. Przyswajanie nowych umiejętności odbywa się również poprzez kolekcjonowanie typowych dla japońskich gier kart, które w trakcie bitwy mogą również przechylić szalę zwycięstwa na stronę użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon

Klasyfikacja PEGI Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Cykl Shining Force trafi na Nintendo DS
Cykl Shining Force trafi na Nintendo DS

wiadomość4 września 2008

Nintendo DS już od dłuższego czasu uważana jest za idealną konsolę dla wszelkiego rodzaju produkcji należących do gatunku jRPG. Od chwili debiutu platformy ukazało się na nią kilkadziesiąt tytułów, z których duża część była bardzo dobra i mogła przekonać do siebie wielu fanów japońskiej odmiany pozycji fabularnych. Duże szanse na to będzie miała także najnowsza odsłona cyklu Shining Force, którą firma Sega właśnie zaanonsowała.