Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shellshock (PC)

Shellshock PC

Zwariowana gra akcji, stanowiąca połączenie strzelaniny FPP i symulatora. W grze wcielamy się w świeżo upieczonych członków organizacji antyterrorystycznej Da Wardenz, a naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo i pokój na świecie.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Shellshock (PC)

producent: Core Design

wydawca: US Gold

wydawca PL: Mirage Interactive

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja1996

15września1996

pudełko PL

Shellshock to nietypowa i lekko humorystyczna gra akcji, łącząca elementy strzelaniny oraz symulatora i opracowana pod wyraźnym wpływem muzycznego nurtu gangsta rap. Za powstanie gry odpowiada ekipa studia Core Design, znana głównie za sprawą bestsellerowej przygodówki akcji Tomb Raider, licznych przygodówek oraz symulacyjnej serii Thunderstrike. Gra ukazała się na popularnych pecetach oraz konsolach PlayStation i Sega Saturn.

Bohaterami gry są czarnoskórzy mieszkańcy Bronxu, którzy mając do dyspozycji kilka czołgów oraz bombowiec A-10, zakładają prywatną organizację antyterrorystyczną Da Wardenz, stając się obrońcami światowego pokoju. Pod przywództwem tajemniczego pułkownika bohaterowie ruszają, aby ratować zakładników i wspierać „tych dobrych”, eliminując zastępy wszystkich złych (zwłaszcza białych), których niecne zapędy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzkości.

Centrum gry stanowi baza organizacji Da Wardenz, złożona z hangaru, warsztatu, pokoju odpraw, sali treningowej i boiska do koszykówki. W wolnych chwilach możemy swobodnie przemieszczać się po terenie bazy, rozmawiając z napotkanymi postaciami. W trakcie gry właściwej zasiadamy zaś we wnętrzu nowoczesnego czołgu M-13 Predator, a akcja ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, podobnie jak w pamiętnym Quarantine. W grze na wykonanie czeka 25 misji o rosnącym stopniu trudności, podczas których naszym zadaniem jest sprawna eliminacja nacierających oddziałów wroga oraz wybranych celów naziemnych. Akcja jest niezwykle dynamiczna, a kluczem do sukcesu jest duża mobilność i umiejętność unikania ostrzału przeciwnika (w grze widzimy bowiem nadlatujące pociski). W przerwach między misjami, za zarobione pieniądze możemy dokonywać niezbędnych napraw oraz instalować w naszym czołgu rozmaite ulepszenia.

Pod względem oprawy tytuł stoi na przeciętnym poziomie. Gra wykorzystuje silnik wcześniejszej produkcji studia Core Design – symulatora Thunderhawk 2, który nie do końca sprawdza się podczas kierowania czołgiem. Środowisko gry jest co prawda w pełni trójwymiarowe, jednak modele 3D wykonane zostały niezbyt szczegółowo i sprawiają wrażenie płaskich. Nieodłącznym elementem gry jest towarzysząca nam na każdym kroku raperska stylistyka (postaci bohaterów, graffiti na ścianach oraz rzecz jasna odpowiednio dobrany soundtrack).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Shellshock

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shellshock

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • karta grafiki 512 kB
  • 1 MB HDD
  • DOS