Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweMMOPC
Okładka Shards of War (PC)

Shards of War PC

Osadzona w realiach science-fiction sieciowa gra akcji, należąca do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada doświadczone niemieckie studio Bigpoint, znane z takich produkcji jak Drakensang Online i Battlestar Galactica Online.

Zręcznościowe | science fiction | MOBA | zagraj za darmo | elementy RPG | elementy strategiczne | sieciowe | kooperacja

PC Windows
Okładka Shards of War (PC)

producent: Bigpoint

wydawca: Bigpoint

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Aktualizacja: 30 czerwca 2016 roku firma Bigpoint wyłączyła serwery gry Shards of War, kończąc żywot tej MOB-y, zanim tak na dobrą sprawę się zaczął (tytuł nie wyszedł z fazy otwartych beta-testów).

Shards of War to osadzona w realiach science-fiction sieciowa gra akcji, należąca do popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), łączącego elementy gier zręcznościowych, strategii i RPG. Za powstanie gry odpowiada doświadczona ekipa niemieckiego studia Bigpoint, znanego z takich produkcji jak Drakensang Online czy Battlestar Galactica Online.

Akcja gry toczy się w ponurej dystopijnej przyszłości, w której zatarły się granice pomiędzy rzeczywistościami, a równolegle istniejące światy walczą o hegemonię i przeżycie. W fikcyjnym mieście Empire City spotykają się pochodzący z różnych światów wojownicy zwani Strażnikami, by walczyć między sobą po stronie jednej z dwóch wrogich frakcji. Celem jednych jest przywrócenie porządku i zamknięcie portali czasoprzestrzennych, drudzy pragną jedynie dokonać dzieła zniszczenia i z poczuciem wykonanej misji bezpiecznie powrócić do swych światów.

Rozgrywka polega na rywalizacji dwóch pięcioosobowych drużyn, a zasady starcia uproszczono do minimum. Celem każdego z zespołów jest eliminacja wrogich Strażników, dronów i wieżyczek strzelniczych, a następnie natarcie i zrównanie z ziemią głównej kwatery przeciwnika. Grający wybierają spośród 10 różnych Strażników, z których każdy jest specjalistą w nieco innej dziedzinie, a podczas walki pełnić może rolę atakującego, tanka bądź supportu. Do naszej dyspozycji oddano całkiem spory arsenał futurystycznych pukawek, choć, w przeciwieństwie do większości gier MOBA, w Shards of War nie znajdziemy broni kontaktowej ani magii.

Akcja ukazana jest w widoku z góry, a gracze, wzorem klasycznych strzelanek, kontrolują swe postacie za pomocą klawiszy W, A, S i D. Jak w każdej typowej grze MOBA, w Shards of War nie mogło zabraknąć elementów strategii oraz RPG. Kluczem do zwycięstwa jest dobór odpowiedniej taktyki i umiejętne współdziałanie w ramach drużyny. Podczas walki Strażnicy zbierają punkty doświadczenia, które mogą być wykorzystane do rozwijania statystyk i odblokowywania cennych gadżetów. Dodatkowo po każdej z potyczek, zwycięska drużyna nagradzana jest skrzyniami pełnymi losowo dobieranych przedmiotów, których – dzięki zaimplementowanemu w grze systemowi rzemiosła – możemy użyć do tworzenia bądź ulepszania elementów ekwipunku.

Shards of War została zaprojektowana w ten sposób, aby poszczególne mecze nie trwały dłużej niż 20 minut, co sprzyja dynamice rozgrywki i zapobiega znużeniu graczy. Oprawa gry, a w szczególności animacje i modele postaci, stoi na niezbyt wysokim poziomie, ale dzięki temu Shards of War pozwala na płynną rozgrywkę nawet na przeciętnej klasy komputerach i notebookach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shards of War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shards of War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 4 GB RAM, 2 GB HDD, karta grafiki 256 MB (Intel HD 4000 lub lepsza), Windows 7

Shards of War - MOBA twórców Drakensang Online z nową aktualizacją (druga mapa i kolejny Sentinel)
Shards of War - MOBA twórców Drakensang Online z nową aktualizacją (druga mapa i kolejny Sentinel)

wiadomość12 maja 2015

Studio Bigpoint udostępniło nową aktualizację gry MOBA Shards of War. Do produkcji wprowadzono drugą mapę Meridian Gate oraz osiemnastego Sentinela o nazwie Decima. Wojowniczka kontroluje satelitę, którą może atakować przeciwników i leczyć przyjaciół.