Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shadows On The Vatican (PC)

Shadows On The Vatican PC

Detektywistyczna przygodówka wydana w formie czterech samodzielnych epizodów. Gra opowiada o byłym księdzu, który wplątuje się w spisek sięgający szczytów władzy Kościoła katolickiego.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Shadows On The Vatican (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lutego2012

17października2014

pudełko PL

Shadows On The Vatican to epizodyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Fabuła została luźno oparta na motywach powieściowego bestsellera Davida Yallopa, wydanego w naszym kraju pod tytułem W imieniu Boga? Śledztwo w sprawie zamordowania Jana Pawła I. Za produkcje gry odpowiada włoski zespół 10th Art Studio.

Gracze wcielają się w rolę Amerykanina Jamesa Murphy'ego - byłego księdza, do którego pewnego dnia dociera niepokojąca wiadomość. Jego mieszkający w Rzymie stary przyjaciel wpadł w poważne tarapaty i tylko Murphy może my pomóc. Po dotarciu na miejsce James odkrywa, że ktoś ukradł teczkę pełną kompromitujących dla Kościoła dokumentów i Watykan nie cofnie się przed niczym by je odzyskać. W trakcie swojej przygody Murphy nie tylko stawi czoło potężnej konspiracji, ale będzie musiał się również zmierzyć z pytaniami, które zachwieją wszystkim w co wierzy.

Shadows On The Vatican to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Zabawa polega więc głównie na przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Każdy epizod pozwala zwiedzić co najmniej dziesięć rozległych lokacji i starcza na kilka godzin rozgrywki.

Grafika gry łączy pełne szczegółów dwuwymiarowe tła z trójwymiarowymi postaciami, których realistyczna animacja powstała dzięki zastosowaniu technologii motion capture. Shadows On The Vatican pozwala na zmianę rozdzielczości ekranu, aż do 1920 x 1080. Dyrektorem artystycznym projektu był Lorenzo Ruggiero - uznany rysownik, który ma na koncie współpracę z takimi gigantami komiksowego świata jak Marvel Comics i DC Comics.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe Shadows On The Vatican

12+

Wymagania sprzętowe Shadows On The Vatican

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7