Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXGCNPS2
Okładka Shadow the Hedgehog (XBOX)
OkładkaShadow the Hedgehog (XBOX)

Shadow the Hedgehog

Shadow the Hedgehog jest trójwymiarową zręcznościówką, traktującą o przygodach tytułowego mrocznego alter ego najsłynniejszego jeża w historii elektronicznej rozrywki - niebieskiego Sonica.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow the Hedgehog Premiera

15lis2005

PS2 XBOX GCN

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Shadow the Hedgehog

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Psychonauts

Futurama

Shadow the Hedgehog jest trójwymiarową zręcznościówką, traktującą o przygodach tytułowego mrocznego alter ego najsłynniejszego jeża w historii elektronicznej rozrywki - niebieskiego Sonica. „Kolczasty Cień” po raz pierwszy pojawił się w produkcie, nazwanym Sonic Adventure 2 i udostępnionym w 2001 roku posiadaczom platformy Sega Dreamcast. Omawianą grę przygotowano natomiast z myślą o Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube – dlatego też postarano się o zupełnie nowy „silnik”, renderujący skomplikowane środowisko o wysokim stopniu interaktywności (nie ma zatem problemów np. z niszczeniem elementów otoczenia).

Podobnie jak w przypadku pozycji z serii Sonic the Hedgehog, tak i w niniejszym tytule warstwa fabularna wiąże się ze słynnymi Szmaragdami Chaosu. Zebranie wszystkich siedmiu szlachetnych kamieni stanowi główne zadanie protagonisty, ponieważ tylko dzięki nim może on odzyskać utraconą pamięć. Dodatkowo klejnoty uaktywniają rozmaite specjalne moce, pozwalając bohaterowi m.in. na manipulowanie czasem i przestrzenią lub uwalnianie potwornie silnego ładunku energetycznego.

Znakiem firmowym Shadow the Hedgehog jest obecność jedenastu odmiennych zakończeń wirtualnej przygody, do których docieramy podążając odpowiednią ścieżką scenariusza poprzez dokonywanie należytych wyborów. Rzecz jasna zabawa polega na przemierzaniu szeregu zróżnicowanych poziomów (ponad pięćdziesiąt rozbudowanych misji w ramach dwudziestu etapów) i eliminowaniu wszystkich napotkanych przeciwników (w tym potężnych bossów). Warto zauważyć, że sterowany przez nas awanturnik dysponuje bogatym arsenałem broni, a także potrafi zrobić użytek z rozmaitych wehikułów bojowych (maszyny kroczące, motocykle, terenowe czterokołowce etc.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 337 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shadow the Hedgehog

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shadow the Hedgehog Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN