Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Serious Sam Classics: Revolution (PC)
OkładkaSerious Sam Classics: Revolution (PC)

Serious Sam Classics: Revolution PC

Strzelanka, na którą składają się oryginalne wersje gier Serious Sam: Pierwsze starcie i Serious Sam: Drugie starcie. Na tle oryginałów Serious Sam Classics: Revolution wyróżnia się głównie za sprawą nowych poziomów, przeciwników, broni, a także trybów gry.

Akcji | FPP | FPS | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam Classics: Revolution Premiera PC

30sierpnia2019

Steam

30sierpnia2019

producent: Croteam wydawca: Devolver Digital

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Serious Sam Classics: Revolution to FPS składający się z oryginalnych wersji gier Serious Sam: Pierwsze starcie oraz Serious Sam: Drugie starcie, wzbogacony o szereg nieobecnych w nich elementów. Produkcja jest efektem współpracy niezależnego studia Alligator Pit oraz sprawującego pieczę nad marką zespołu Croteam, a jej wydaniem zajęła się firma Devolver Digital.

Fabuła

W Serious Sam Classics: Revolution gracze wcielają się w tytułowego bohatera będącego najlepszym żołnierzem oddziałów specjalnych. Protagonista zostaje przeniesiony w przeszłość (a dokładnie – do starożytnego Egiptu), by zawczasu wyeliminować słabego jeszcze przeciwnika: Tah-Uma, antyczne zło pod wodzą złowrogiego Mentala, które w dalekiej przyszłości będzie zagrażać Ziemi. Później Sam trafia również do innych zakątków świata, jak Ameryka Środkowa z epoki Majów, Persja czy wreszcie średniowieczna Europa.

Mechanika

W Serious Sam Classics: Revolution akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając rozległe etapy, zajmujemy się przede wszystkim strzelaniem do hord przeciwników, wśród których znajdziemy zarówno mięso armatnie w postaci szkieletów bądź pozbawionych głów kamikaze, jak i bardziej wymagających oponentów pełniących rolę bossów, pokroju olbrzymiego minotaura. Autorzy oddają nam do dyspozycji rozbudowany arsenał – adwersarzy posyłamy do piachu między innymi przy pomocy niezastąpionego Colta i pistoletu maszynowego Thompson, a także korzystając z piły mechanicznej, shotguna czy wyrzutni rakiet. Ponadto na licznych poziomach roi się od sekretów.

Na tle oryginałów opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą nowych przeciwników, ośmiu niedostępnych wcześniej etapów oraz dodatkowych narzędzi mordu, jak Plasmagun i Minelayer.

Tryby gry

Filarem Serious Sam Classics: Revolution jest kampania fabularna; poza tym na sprawdzenie czeka specjalny moduł survivalowy. Bawić się można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych osób (przez Internet lub na podzielonym ekranie) – w grze znajdziemy tryb współpracy oraz warianty rozgrywki oparte na rywalizacji, jak Deathmatch i Scorematch czy zupełnie nowe tryby, czyli Team Deathmatch, Capture the Flag oraz Control Zone. Ponadto autorzy zaimplementowali rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie modów.

Kwestie techniczne

Serious Sam Classics: Revolution działa w oparciu o pierwszą wersję technologii Serious Engine. Silnik został jednak wzbogacony o nowe funkcje, a także przystosowany do działania w 64-bitowym środowisku, dzięki czemu oprawa graficzna tej produkcji nie „trąci myszką” tak bardzo, jak mogłoby się wydawać po ponad osiemnastu latach od premiery pierwszej odsłony cyklu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Serious Sam Classics: Revolution cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Serious Sam Classics: Revolution: 18+

Serious Sam Classics: Revolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 650 MHz / AMD Athlon 650 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP