Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Serious Sam Advance (GBA)
OkładkaSerious Sam Advance (GBA)

Serious Sam Advance GBA

Serious Sam Advance jest kolejną próba przeskoczenia poprzeczki zawieszonej na wysokości “FPP na konsoli GameBoy Advance”. Producentem gry jest Climax, firma odpowiedzialna ponadto za takie pozycje na GBA, jak: ATV Quad Power Racing i Disney’s Lilo & Stitch 2.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam Advance Premiera GBA

12kwietnia2004

producent: Climax Studios wydawca: Take 2 Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Serious Sam Advance” jest kolejną próba przeskoczenia poprzeczki zawieszonej na wysokości “FPP na konsoli GameBoy Advance”. Producentem gry jest Climax, firma odpowiedzialna ponadto za takie pozycje na GBA, jak: ATV Quad Power Racing i Disney’s Lilo & Stitch 2.

W „Serious Sam Advance” wcielamy się w postać Sama Stone’a, oficjalnie samotnego strzelca, a nieoficjalnie umięśnionego amanta o zabawnym, typowym dla mężczyzn typu „macho” głosie (kobiety powinny w tym momencie upaść na tylną część ciała). Niestety sielskie życie Sama uległo wielkim zmianom, a w głównej mierze przyczynili się do tego kosmici, których trzeba będzie wybić do ostatniej sztuki. W tym celu Sam zostaje wysłany w przeszłość, by w starożytnym Egipcie i Rzymie wytępić zalążek kosmicznego królestwa najdziwniejszych maszyn do zabijania, które kiedykolwiek pojawiły się w grze komputerowej.

„Serious Sam Advance” to pozycja oparta na komputerowej grze FPP. Podobnie jak w przypadku wersji na PC, tak i tutaj mamy do czynienia z wypełnioną niezbyt inteligentnymi przeciwnikami grą (atakować nas będzie 20 typów adwersarzy), w której otaczający nas starożytny świat obserwujemy z oczu bohatera. Autorzy przygotowali dla nas 12 obszernych poziomów pełnych tajemnych przejść i sekretów. Przeciwników możemy usuwać na 10 sposobów, bo tyle broni jesteśmy w stanie znaleźć w zakamarkach starożytnego Egiptu i Rzymu (m.in. piła łańcuchowa, tommy-gun, minigun i wyrzutnia rakiet).

Oprawa audio-video została oczywiście zmieniona, czyli przystosowana do dosyć słabych możliwości konsoli GameBoy Advance. Mimo wszystko prezentuje się nienajgorzej, a projekty broni potrafią zachwycić posiadaczy tego sprzętu.

Dla osób lubujących się w rozgrywce multi przygotowany specjalny tryb, który pozwala na rozegranie meczu nawet czterem osobom jednocześnie (link-kabel).

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Serious Sam Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Serious Sam Advance Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel