Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPCPS3X360
Okładka Sega Bass Fishing (Wii)

Sega Bass Fishing

Sega Bass Fishing to tytuł od Segi, w którym wcielić możemy się w rolę wędkarza. Seria ta zasłynęła jeszcze za czasów ostatniej konsoli tego producenta – Dreamcasta – kiedy to zdobyła rzesze fanów na całym świecie (potem ukazała się jeszcze między innymi na PlayStation 3).

Sportowe | wędkarstwo

Okładka Sega Bass Fishing (Wii)

producent: Cavia

wydawca: SEGA

wydawca PL: CDP

data premiery gry:

27lut2008

Wii

4mar2011

PC

4paź2011

PS3

5paź2011

X360

Sega Bass Fishing to kolejna gra autorstwa firmy Sega – jednego z najbardziej znanych producentów i wydawców w branży elektronicznej rozrywki. Opisywana produkcja jest pierwszą odsłoną serii, która pierwotnie ukazała się na automatach w 1997 roku. W późniejszym czasie została jednak przeniesiona na inne platformy sprzętowe, w tym na PC, PS3 itd..

Mechanika

W Sega Bass Fishing wcielamy się w rolę wędkarza. W zależności od wersji gry, sterowanie odbywa się przy pomocy zwykłego pada lub specjalnych kontrolerów (np. wędki na automatach). Choć sposób kontrolowania wpływa na ogólną frajdę płynącą z rozgrywki, tak sam gameplay jest identyczny na wszystkich platformach sprzętowych. Pisząc w skrócie, jest to niejako prosty symulator łowienia ryb, koncentrujący się tylko na kilku aspektach tego sportu. Naszym zadaniem jest zarzucanie przynęty, zwijanie żyłki, wciąganie ryby i wykonywanie odpowiednich ruchów wędką, by zdobycz się nam nie wymknęła.

Do naszej dyspozycji oddano piętnaście jezior. Mamy pełną dowolność w wyborze pory dnia, co ma wpływ na dostępność konkretnych gatunków ryb. Dodatkowo możemy wybierać spośród kilkudziesięciu typów wabików, co ma niebagatelne znaczenie dla naszych wyników – poszczególne gatunki ryb reagują bowiem lepiej na właściwe dla nich przynęty. W grze brakuje jednak przygotowywania przynęt, wybierania odpowiedniego miejsca do łowienia itd. System jest dzięki temu prosty i łatwy do zrozumienia przez laików, ale też wymaga zręczności.

Tryby gry

W Sega Bass Fishing na PC, PS3 itd. dostępnych jest kilka trybów rozgrywki, w tym między innymi Practice, w którym możemy poćwiczyć na spokojnie techniki łowienia, Arcade (łowimy jak najwięcej ryb w jak najkrótszym czasie), Tournament (zawody, w których rywalizujemy z innymi wędkarzami) czy też Nature Trip, gdzie mamy pełną swobodę – możemy łowić ile chcemy i gdzie chcemy.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sega Bass Fishing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sega Bass Fishing

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 8800/Radeon X1900 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Pentium 4 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7300/Radeon X1600 lub lepsza, 410 MB HDD, Windows Vista/7/8/10

Sega dzieli się oficjalnym, europejskim planem wydawniczym na najbliższe tygodnie

wiadomość15 lutego 2008

Japoński koncern Sega podzielił się z nami oficjalnymi informacjami na temat europejskich premier swoich najnowszych produkcji. Poznaliśmy w ten sposób spory wycinek tegorocznego planu wydawniczego firmy.

Sega Bass Fishing zapowiedziana na Wii
Sega Bass Fishing zapowiedziana na Wii

wiadomość9 października 2007

Firmy Sega of America, Inc. oraz Sega Europe, Ltd zapowiedziały dzisiaj Sega Bass Fishing na Wii, najnowszą część znanej serii, w której wcielamy się w rolę wędkarza. Marka ta zasłynęła między innymi dzięki wersji wydanej w 2001 roku na Dreamcasta.

Wii
PC
X360
PS3