Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Screamer (PC)

Screamer PC

Pierwsza odsłona mocno zręcznościowej serii gier wyścigowych. Siadamy za kierownicą jednej z szybkich maszyn wzorowanych na prawdziwych samochodach i ścigamy się na różnorodnych trasach.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Screamer (PC)

producent: Milestone

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1995

Screamer to pierwsza część popularnej serii wyścigowej stworzonej przez studio Graffiti. Twórcy położyli w niej nacisk na zapewnienie jak największej dawki emocji związanych z pokonywaniem tras z ogromną prędkością. W związku z tym mamy do czynienia z bardzo uproszczonym modelem jazdy. Wszystkie samochody łatwo się prowadzą i nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokonywać z maksymalną prędkością zakręty wykorzystując do tego hamulec ręczny. Pod względem mechaniki tytuł ten w znacznym stopniu przypomina serię Ridge Racer.

Na spragnionych mocnych wrażeń czekają cztery tryby rozgrywki: standardowa próba czasowa, mistrzostwa, unikanie przewrócenia rozstawionych na trasie pachołków oraz pokonywanie bramek w wyznaczonym czasie. Również w trakcie normalnych wyścigów musimy przejeżdżać przez checkpointy zanim liczba sekund spadnie do zera.

Choć twórcy gry nie wykupili licencji na prawdziwe marki samochodów, to większość pojazdów jest wzorowana na faktycznie istniejących. Są to odpowiednio: Shadow (Lamborghini Countach), Tiger (Ferrari F40), Hammer (Bugatti EB110), Rising Sun (Mitsubishi 3000GT), Panther (Porsche 911 turbo) oraz Yankee (Chevrolet Corvette C4). Dodatkowo, po wygraniu wszystkich zawodów odblokowujemy super szybki pojazd zwany Pociskiem, charakterystyczny dla wyścigów typu Drag.

Twórcy nie przygotowali trybu wieloosobowego.

Oprawa graficzna gry Screamer prezentuje się dobrze – najlepiej w trybie SVGA. Samochody składają się z polygonów pokrytych teksturami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 196 głosów czytelników.

Gry podobne do Screamer

Wymagania wiekowe Screamer

odpowiednia dla każdego wieku