Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka School Tycoon (PC)

School Tycoon PC

School Tycoon to stworzona z myślą o graczach z ambicjami zreformowania systemu kształcenia strategia ekonomiczna, wzbogacona o elementy symulacyjne.

Symulacje | ekonomiczne

PC Windows
Okładka School Tycoon (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego2004

3czerwca2008

pudełko PL

School Tycoon to gra, łącząca elementy ekonomiczne, symulacyjne i strategiczne. Umożliwia ona użytkownikom stworzenie wirtualnej szkoły, funkcjonującej na dowolnie wybranych zasadach. Produkt przeznaczony jest nie tylko dla wszelakiej maści edukacyjnych wizjonerów i racjonalizatorów.

Developerzy postawili przed nami zadanie zbudowania swoistego imperium pedagogicznego i administrowania nim zarówno w skali mikro, jak i makro. Zaczynamy dość skromnie, ale systematyczne postępy gwarantują stały dopływ środków pieniężnych, które są motorem napędowym rozmaitych inwestycji. Wśród wielu dostępnych funkcji programu znajdują się m.in.: zatrudnianie i zwalnianie nauczycieli, finansowanie nowych konstrukcji (skate park, internat itd.), ustalanie planu zajęć, czy organizowanie imprez towarzyszących (np. zawody sportowe).

Na początku budujemy własną szkołę - ustalamy położenie klas, biur administracji, czy boiska sportowego. Wynajęcie popularnych, znanych i cenionych nauczycieli oraz pierwsze sukcesy naszych podopiecznych, podnoszą popularność placówki oraz zachęcają kolejnych uczniów do zapisania się do prowadzonej przez nas szkoły i aktywnej partycypacji w lekcjach. Ogólnie sprawa jest o tyle trudna, iż w sumie natkniemy się na 80 różnych typów uczniów (od piłkarzy futbolu amerykańskiego, poprzez cheerleaderki, aż do typowych kujonów), zaś wszyscy powinni się czuć „jak u siebie”.

Twórcy School Tycoon zaimplementowali w grze ponad 20 scenariuszy, ze zróżnicowanymi zadaniami. Jako dyrektor placówki, musimy dbać również o prawidłowy fizyczny rozwój podopiecznych - wybudujemy place zabaw, skate-parki, a nawet kolejkę wagonową (vel rollercoaster). Praktycznie każdy element środowiska może zostać przez nas dowolnie zmodyfikowany czy przestawiony (nawet napisy na korytarzach!), zaś wszystkie starania mają doprowadzić do stworzenia „szkoły idealnej”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 222 ocen czytelników.

Gry podobne do School Tycoon

Klasyfikacja PEGI School Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe School Tycoon

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 500MHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB, 500MB HDD

Stwórz „szkołę idealną” dla wirtualnych uczniów
Stwórz „szkołę idealną” dla wirtualnych uczniów

wiadomość31 grudnia 2003

Prowadzić szkołę, do której uczniowie chodzą z uśmiechem na twarzy, a nauczyciele nie narzekają na zbyt małe podwyżki (lub ich brak), to zaiste, trudne wyzwanie :-) Od połowy maja bieżącego roku wiemy, iż studio Catdaddy Games pracuje nad kolejną grą strategiczno-ekonomiczną, pt. School Tycoon, w jakiej przypadnie nam rola dyrektora rzeczonej placówki edukacyjnej, zaś na światło dzienne „wypłynęły” nowe informacje odnośnie pełnej wersji programu.

Czy żywot właściciela prywatnej szkoły jest łatwiejszy, niż egzystencja szarego ucznia?

wiadomość14 maja 2003

Zapewne wielu uczniów kreowało sobie przy pomocy wyobraźni swój indywidualny obraz szkoły, która funkcjonowałaby według ustalonych przez nich zasad. Korporacja Riverdeep Interactive Learning umożliwi niebawem wszystkim rzeczonym marzycielom zrealizowanie wspomnianych wizji w rzeczywistości wirtualnej za sprawą gry o nazwie School Tycoon.