Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Savage Eden: The Battle for Laghaim (PC)

BiosFear PC

Savage Eden: The Battle for Laghaim

Savage Eden: The Battle for Laghaim to gra z gatunku MMORPG wyprodukowana i wydana przez studio iEntertainment Network. Akcja osadzona została w przyszłości, kiedy to ludzkość próbuje skolonizować nową planetę zamieszkałą przez trzy inne rasy.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Savage Eden: The Battle for Laghaim (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19grudnia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Savage Eden to przygotowana na rynek amerykański wersja bardzo popularnego w krajach azjatyckich MMOcRPG zatytułowanego Langhaim.

Zimą roku 2357 Ziemia przestała nadawać się do życia i Ludzkość musiała znaleźć nowe miejsce nadające się do dalszej egzystencji. Miejscem tym okazała się być Nowa Ziemia, planeta która posiadała warunki atmosferyczne zbliżone do ziemskich. Niestety, była bardzo daleko od naszej Matki Ziemi. Wyselekcjonowano więc 500 000 osób, które na statku kosmicznym Salvation miały udać się na nową planetę i zasiedlić ją.

Podróż trwała 7 lat i przetrwało ją 170 000 osób. Kiedy w końcu osadnicy wylądowali na Nowej Ziemi nie spodziewali się niebezpieczeństw jakie na nich czekały. Planetę tę zamieszkiwały bowiem trzy rasy toczące ze sobą wojnę. Ludzie zmuszeni byli stawić czoła Bulkanom, Kailiptonom oraz rasie Aidia. Planeta była za mała aby pomieścić rasy już na niej istniejące, pojawienie się więc ludzi jeszcze bardziej wzmogło konflikty. Doprowadziły one do sytuacji, w której ludzie zdecydowali się użyć siły Gauts, tej samej, która doprowadziła do zniszczenia Ziemi. Kilka godzin przez odpaleniem rakiet ze śmiercionośnym ładunkiem Nowa Ziemia została zaatakowana przez Progmare, najpotężniejszą rasę we wszechświecie.

Wszystkie rasy zamieszkujące planetę, włącznie z Ludźmi, odniosły duże straty a ich strategiczne bazy zostały zniszczone. W obliczu wspólnego wroga i zagrożenia, Ludzie, Bulkanie, Kailiptoni i Aidia utworzyli kruchy sojusz i razem stawili czoła Progmare.

Gracz może wybrać postać przynależącą do jednej z ras obecnie zamieszkujących planetę: Bulkanie posiadają dużo punktów życia i siły, w walce używają broni siecznej; Kailiptoni preferują ataki magiczne i mają największą moc; Ludzi cechuje bardzo dobre przystosowywanie się do otoczenia oraz umiejętność używania broni dalekiego zasięgu jak rakiety; natomiast Aidianie do perfekcji opanowali umiejętności obronne oraz ponowne ładowanie magicznych gemów. Jak w większość gier rodzaju cRPG również w Savage Eden nasza postać opisana jest przez szereg współczynników, które w znaczący sposób wpływają na rozwój oraz zachowanie się i funkcjonowanie naszego bohatera.

 • Zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny, możliwość zbliżania i oddalania widoku oraz zmian punktu widzenia. Widowiskowe efekty graficzne towarzyszące rzucaniu zaklęć czy użyciu broni.
 • Zmienne warunki atmosferyczne, cykl dobowy (dzień/noc).
 • Możliwość zakładania różnych ugrupowań społecznych, klanów, gildii, itp. System feudalny pozwalający graczom na budowanie zamków czy ściągnie podatków z mieszkańców kontrolowanego terenu.
 • Duża różnorodność zaklęć, broni i innych użytecznych przedmiotów.
 • Możliwość wytwarzania przedmiotów i budowy androidów, a następnie sprzedawania ich innym graczom (można do tego celu wykorzystywać tzw. vendorów).
 • Każdy gracz może posiadać własnego androida oraz własnoręcznie wychowane zwierzę.
 • Dwa typy czata, głosowy i tekstowy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Savage Eden: The Battle for Laghaim

12+

Wymagania sprzętowe BiosFear

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 800GHz
 • 256MB RAM
 • 32MB akcelerator 3D
Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron
Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron

wiadomość31 sierpnia 2006

Przedstawiciele firmy iEntertainment Network, którą możecie kojarzyć z takimi tytułami jak WarBirds, Savage Eden: The Battle for Laghaim czy Civilization's Dawn, poinformowali, iż prowadzą prace nad kolejnym projektem z gatunku MMO. Będzie to Flyboys Squadron, gra nawiązująca do filmu Flyboys, który na ekrany kinowe wejdzie 22 września.

Tiscali Ganes przygotowuje pierwsze uaktualnienie do BiosFear
Tiscali Ganes przygotowuje pierwsze uaktualnienie do BiosFear

wiadomość7 kwietnia 2004

Firma Tiscali Games zapowiedziała przygotowanie pierwszego, poważnego rozszerzenia do BiosFear, gry z gatunku MMORPG, której największą zaletą są bardzo widowiskowe oblężenia zamków. Battle for Winter Castle, bo tak zatytułowano dodatek, przeniesie nas do całkowicie nowego świata, w którym inspirowane Azjatycką architekturą budynki będą współistnieć obok tradycyjnych twierdz, rodem z Zachodu.

Savage Eden - darmowa rozgrywka dla wszystkich

wiadomość23 stycznia 2004

Twórcy Savage Eden nie przestają zadziwiać społeczności graczy. W poprzednich miesiącach zaimplementowano w grze wiele nowości, tzw. “zdarzeń”, w znaczący sposób podnoszących zadowolenie z gry a okazuje się, że to jeszcze nie wszystko co iEntertainment trzyma dla nas w zanadrzu. Lady GM, mistrz gry w Savage Eden poinformowała o możliwości darmowej rozgrywki przez pewien czas!

Styczeń miesiącem wielu atrakcji w świecie Savage Eden

wiadomość9 stycznia 2004

W związku z premierą gry Savage Eden: The Battle for Laghaim, firma iEnternaiment Network przygotowała swoim abonentom szereg atrakcji w nadchodzących tygodniach. Pierwsza z nich, która zadebiutuje już jutro, polegać będzie na zmasowanym ataku na zamek Bolden.