Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sanity: Aiken's Artifact (PC)

Sanity: Aiken's Artifact PC

W dalekiej przyszłości na Ziemi trwa wojna pomiędzy dysponującymi nadnaturalnymi mocami psionikami. Rządowy agent, Nathaniel Cain, musi odzyskać tajemniczy artefakt i odnaleźć prawdę o swojej przeszłości.

Akcji

PC Windows
Okładka Sanity: Aiken's Artifact (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2000

21grudnia2000

pudełko PL

W przyszłości odległej o 30 lat ewolucja człowieka obrała nieoczekiwany i niebezpieczny kierunek. Na całym świecie zwykli ludzie zyskali psioniczne umiejętności generowania energii kontrolowanej myślą. Niestety nowe możliwości zawładnęły umysłami psioników doprowadzając do nienawiści i walki o przetrwanie, wiodąc ludzkość prosto do katastrofy.

W Sanity gracz wciela się w rolę agenta rządowego - Nathaniela Caina, dysponującego mocą pyrokinetyczną (zapalania ognia). Cain od dziecka przygotowywany był do walki ze zbuntowanymi psionikami. Fabuła gry rozpoczyna się tajemniczą kradzieżą eksperymentalnego urządzenia do kontroli myśli. Aby je odzyskać Cain musi wypełnić niebezpieczne misje, które w końcu prowadzą go do miejsca odpowiedzialnego za jego trening - Instytutu Aikena. Czy to możliwe, że obrońcy ludzkości są jej największymi wrogami?

Unikalny system walki jest kombinacją szybkiej gry akcji w rzucie izometrycznym (jak Diablo czy Nox) oraz gier karcianych w rodzaju Magic the Gathering. Wykonany na zmodyfikowanym engine LithTech oferuje pełne trójwymiarowe środowisko walki. Tryb gry wieloosobowej przeznaczony jest dla 16 graczy, w którym rywalizują oni na arenach w trybie deatchmatch (bez wykorzystywania talentów), lub trybie Insanity (z talentami). Gracze mogą zbierać dodatkowe talenty i wymieniać się nimi przez Internet, dzięki czemu gra multiplayer jest bardziej urozmaicona, gdyż nawet nowy gracz może nieoczekiwanie pokonać przeciwnika. Można szkolić się w 12 różnych stylach walki m.in.: w szamanizmie, demonologii, egipskiej alchemii, trikach magików z Las Vegas i wielu innych. Emisja psionicznej energii i talentów wpływa na wygląd zewnętrzny poszczególnych postaci w grze.

  • Ponad 20 poziomów dla rozgrywki single player, powiązanych ciekawą fabułą.
  • 80 dostępnych talentów takich jak: Oko Ra, Zemsta Mumii czy Ściana Kości.
  • 10 poziomów do rozgrywki multiplayer.
  • Do gry dołączona jest ścieżka audio utworu tytułowego „Sanity” w wykonaniu Ice-T.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Sanity: Aiken's Artifact

Wymagania wiekowe Sanity: Aiken's Artifact

12+

Wymagania sprzętowe Sanity: Aiken's Artifact

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 333MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D