Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Sakura Samurai: Art of the Sword (3DS)

Sakura Samurai: Art of the Sword 3DS

Hana Samurai: Art of the Sword

Wydana w ramach dystrybucji sieciowej na przenośną konsolę Nintendo grą akcji, w której główną rolę pełni młoda samurajka wysłana z misją uratowania księżniczki. Elementem wyróżniającym ten tytuł są efektowne starcia z przeróżnymi rodzajami wrogów.

Przygodowe | hack'and'slash | samuraje | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Sakura Samurai: Art of the Sword (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

3lutego2012

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sakura Samurai: Art of the Sword jest dystrybuowaną wyłącznie przez sieć grą akcji, w której zabawa opiera się głównie na walkach z przeciwnikami przy użyciu broni białej. Tytuł przenosi graczy w realia starożytnej Japonii i nawiązuje do dawnej mitologii z tamtych regionów.

Główną bohaterką jest tytułowa Sakura, mistrzyni miecza, której celem jest odbicie księżniczki Cherry Blossom - córki bogów - z rąk sił zła. Tylko w ten sposób w Kraju Kwitnącej Wiśni może znowu zapanować pokój. W wykonaniu zadania pomaga jej służący radą Kappa.

System gry opiera się głównie na pokonywaniu kolejnych plansz i eliminowaniu wrogów w celu dotarcia do określonego punktu. Autorzy skupili się na dopracowaniu samych walk, które wymuszają na graczu taktyczne i jednocześnie wymagające refleksu podejście. Przeciwnicy doskonale wykorzystują swoje atuty i bardzo dobrze się bronią, więc Sakura musi korzystać z uników i wyprowadzać śmiertelne cięcia w dogodnych momentach. Kamera pokazuje akcję zza pleców postaci, w stylu znanym chociażby z Legend of Zelda: Ocarina of Time.

Twórcy przygotowali 30 różnych map, na których Sakura może walczyć, rozmawiać z napotkanymi postaciami i rozwijać swoje umiejętności. Obok typowych polan i jaskiń, gdzie toczone są walki, nie brakuje też zamieszkanych przez NPC wiosek i zamków. W tych miejscach główna bohaterka może udoskonalać swój ekwipunek i uzupełniać go o potrzebne przedmioty.

Obok głównego trybu twórcy przygotowali też dodatkowe moduły, które można odkryć za odpowiednie osiągnięcia w trakcie kampanii. Gracze mogą m.in. zagrać w trudniejszą wersję głównego trybu, gdzie nie ma możliwości odnawiania sobie zdrowia oraz sprawdzić zdolności w walce na czas z dużymi grupami złodziei. Produkcję cechuje kolorowa, pełna pastelowych barw oprawa graficzna i odpowiednio dopasowana do klimatu dawnej Japonii ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sakura Samurai: Art of the Sword

Wymagania wiekowe Sakura Samurai: Art of the Sword

16+