Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Rune Factory 3 Special (Switch)
OkładkaRune Factory 3 Special (Switch)

Rune Factory 3 Special Switch

Zremasterowana i wzbogacona o nową zawartość wersja rolniczego RPG-a akcji z 2009 roku. W Rune Factory 3 Special wcielamy się w młodzieńca imieniem Micah, który przemierza fantastyczny świat, starając się zakończyć odwieczny konflikt pomiędzy ludźmi i potworami.

RPG | fantasy | rolnicze | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo | romanse

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rune Factory 3 Special Premiera Switch

2marca202396dni

producent: Marvelous Interactive wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Rune Factory 3 Special

Harvestella

Fae Farm

Rune Factory 5

Rune Factory 3 Special jest zremasterowaną i wzbogaconą o nową zawartość wersją gry Rune Factory 3: A Fantasy Harvest Moon, wydanej w 2009 roku. Produkcja, będąca dziełem firmy Marvelous, należy do serii rolniczych gier RPG, które kładą większy niż typowi przedstawiciele gatunku nacisk na akcję.

Fabuła

Rune Factory 3 Special zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, ogarniętego konfliktem pomiędzy ludźmi i potworami. Głównym bohaterem gry jest młodzieniec imieniem Micah, który posiada moc przemiany w złotego, przypominającego owcę potwora – wooly’ego. Protagonista ulega wypadkowi i zostaje uratowany przez młodą kobietę, po czym trafia do prowincjonalnego miasteczka Sharance. Po przebudzeniu nasz podopieczny odkrywa, że stracił pamięć, a wkrótce zostaje uwikłany w trwającą od lat wojnę. Chcąc rozwikłać zagadkę swojej przeszłości, Micah musi spróbować przywrócić pokój w całej krainie.

Mechanika

W Rune Factory 3 Special akcję oglądamy z lotu ptaka. Podczas rozgrywki przemierzamy świat, poznajemy jego mieszkańców i nawiązujemy z nimi relacje, a także wykonujemy dla nich różnorodne zadania. Pobyt w ogarniętej wojną krainie nie jest jednak sielanką, toteż nie brakuje tu okazji do walki. Na polu bitwy Micah nie tylko robi użytek z broni białej oraz magii, lecz także sam przemienia się w potwora, co pozwala mu korzystać z ataków niedostępnych dla niego pod postacią człowieka. Poza tym w miarę postępów nasz podopieczny może rekrutować zarówno ludzi, jak i potwory, a następnie przyzywać sojuszników do walki.

W przerwach od wielkich przygód trafiamy na swoją farmę, która stanowi naszą bazę wypadową. Oprócz rolnictwa, możemy spędzać czas na wędkowaniu, a także na... flirtowaniu z dziewczynami. Po znalezieniu swojej drugiej połówki, musimy jak najczęściej wchodzić z nią w rozmaite interakcje; tylko w ten sposób uda nam się rozkochać ją w sobie i wziąć z nią ślub, którego owocem z czasem może stać się gromadka dzieci.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Rune Factory 3 Special wyróżnia się za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki. Autorzy wzięli na warsztat zarówno trójwymiarowe modele postaci, jak i dwuwymiarowe tła. Całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rune Factory 3 Special: 12+