Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rule the Waves 2 (PC)
OkładkaRule the Waves 2 (PC)

Rule the Waves 2 PC

Rule the Waves 2 to skomplikowana gra strategiczna, w której staramy się zbudować możliwie jak najliczniejszą i najbardziej zaawansowaną flotę w realiach pierwszej połowy XX wieku. Za stworzenie i wydanie produkcji odpowiada studio Naval Warfare Simulations.

Strategiczne | statki | początek XX wieku

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rule the Waves 2 Premiera PC

17maja2019

Gry podobne do Rule the Waves 2

Skull & Bones

Naval Action

Naval Warfare

Rule the Waves 2 jest grą strategiczną, w której wcielamy się w admirała floty jednego z krajów istniejących w latach 1900-1950. Tytuł jest kontynuacją Rule the Waves z 2015 roku. Produkcja charakteryzuje się wysokim poziomem realizmu i rozbudowania. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada mało znane studio Naval Warfare Simulations.

Fabuła

Akcja Rule the Waves 2 rozgrywa się w pierwszej połowie XX wieku - w czasach, gdy w związku z dwiema wojnami światowymi marynarka wojenna bardzo dynamicznie się rozwijała. Powstawały pomysły, rozwiązania i technologie, które nie śniły się dotychczasowym wizjonerom marynarki wojennej, ale też zupełnie zmieniły się reguły prowadzenia wojny.

Mechanika

Zabawę w Rule the Waves 2 zaczynamy od wyboru jednej z frakcji - dostępna jest większość krajów, które odgrywały jakąś rolę na morzach i oceanach XX wieku. Naszym głównym zadaniem jest stworzenie i rozbudowanie możliwie jak najlepszej floty wojennej - ciągłe przebijanie osiągnięć naszych rywali. By to zrobić, musimy podejmować wiele różnych decyzji i brać pod uwagę szereg czynników, takich jak ekonomia, badania naukowe, projektowanie okrętów, prestiż marynarki, a nawet (w pewnym stopniu) relacje międzypaństwowe.

Gra pozwala również toczyć bitwy, w czasie których samodzielnie dowodzimy swoimi jednostkami. Starcia są rozgrywane w czasie rzeczywistym (możemy w dowolnym momencie zatrzymać akcję, by ułatwić sobie zorientowanie się, co dzieje się na polu bitwy) i mają naprawdę dużą skalę (co jest możliwe dzięki uproszczeniom w zakresie grafiki i ogólnej prezentacji).

Rule the Waves 2 wprowadza sporo nowości do formuły znanej z poprzedniej części. Mamy tutaj olbrzymią ilość nowej technologii (m.in. zupełnie nowe torpedy, radary, miny czy karabiny). Pojawia się też sporo zmian w mechanice rozgrywki, np. w zakresie tzw. Inwazji (teraz nie odbywają się spontanicznie) czy w związku z handlem (wprowadzono tzw. ochronę handlową, która zastąpiła patrole ASW z „jedynki”).

Prawdopodobnie największą zmianę przynosi jednak pojawienie się samolotów oraz lotniskowców w późniejszej fazie gry - zmieniają one pole bitwy nie do poznania.

Tryby gry

W Rule the Waves 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb single player.

Kwestie techniczne

Rule the Waves 2 posiada bardzo prostą oprawę graficzną, na którą składa się głównie interfejs użytkownika złożony z różnego rodzaju wykresów, tabel oraz map. Produkcja Naval Warfare Simulations jest zupełnie pozbawiona widowiskowej, trójwymiarowej grafiki, z którą często utożsamia się współczesne gry wideo.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rule the Waves 2: Odpowiednia dla każdego wieku.