Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Romancing SaGa Re;UniverSe (iOS)

Romancing SaGa Re;UniverSe

Darmowa, mobilna odsłona znanego cyklu jRPG, której akcja toczy się 300 lat po ostatniej części serii. Produkcja oferuje turowy system walki i została zaprojektowana w taki sposób, by nie zrazić ani laików, ani wieloletnich fanów.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | 2D | top-down | jRPG

Okładka Romancing SaGa Re;UniverSe (iOS)

data premiery gry:

23cze2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romancing SaGa Re;UniverSe to darmowa, mobilna gra jRPG będąca kontynuacją Romancing SaGa 3 (odświeżona wersja tego tytułu w 2019 roku ukazała się na kilku platformach). Tytuł oferuje nową historię i rozgrywkę zaprojektowaną w taki sposób, by usatysfakcjonować zarówno starych wyjadaczy, jak i osoby niezaznajomione z serią. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada japońska firma Square Enix.

Fabuła

Akcja Romancing SaGa Re;UniverSe rozgrywa się 300 lat po wydarzeniach z Romancing SaGa 3. Główny wątek koncentruje się na zagrożeniu ze strony tzw. Sinistrals, którzy regularnie przynoszą światu mrok i zniszczenie. Gracz kieruje grupą bohaterów, która stara się przeciwstawić złu.

Mechanika

Romancing SaGa Re;UniverSe jest dość klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG. W produkcji akcję obserwujemy z góry (tzw. widok top-down, mamy z nim do czynienia w czasie eksploracji) lub z boku (kamera side-scrollowa – występuje w czasie starć z przeciwnikami), a rozgrywka koncentruje się na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami oraz odkrywaniu wątku fabularnego.

Tytuł oferuje turowy system walki, który został zaprojektowany tak, by nie sprawiać trudności początkującym graczom. Równocześnie warstwa taktyczna gry – opierająca się w dużej mierze na łączeniu różnych ataków w dewastujące kombinacje – jest na tyle głęboka, że fani tego typu produkcji nie powinni być rozczarowani. Co więcej, deweloperzy wykorzystali w swojej produkcji system auto-play, który pozwala zautomatyzować zabawę.

Warto odnotować, że w miarę postępów w rozgrywce rozwijamy swoje postacie i zdobywamy dodatkowe nagrody.

Tryby gry

W Romancing SaGa Re;UniverSe możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Romancing SaGa Re;UniverSe oferuje prostą, dwuwymiarową grafikę. Pod względem oprawy produkcja nawiązuje do klasycznych tytułów jRPG z lat 90. – mamy tu dwuwymiarowe mapy i modele postaci wykorzystujące tzw. sprite’y, a wszystko jest utrzymamy w dość typowym, mangowym stylu. Całość uzupełniają ręcznie rysowane ilustracje. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa napisana przez kompozytora Kenji’ego, dobrze znanego fanom serii.

Dodatkowe informacje

Romancing SaGa Re;UniverSe zostało wydane w modelu free-to-play. W produkcji znajdziemy też opcjonalne mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Romancing SaGa Re;UniverSe

12+

iOS
AND