Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSWWWPC
Okładka Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao (AND)
OkładkaRomance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao (AND)

Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao

Strategia turowa, która przenosi graczy do Chin z epoki Trzech Królestw. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Cao Cao, którego zadaniem jest podbicie Państwa Środka. Oprócz trybu fabularnego, tytuł oferuje trzy multiplayerowe warianty rozgrywki, oparte na zasadach PvP.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | starożytność | elementy RPG | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao Premiera

21lut2018

AND iOS

24lip2019

WWW PC

producent: ThingSoft wydawca: Nexon Inc.

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao

Heroes of Might & Magic III: HD Edition

XCOM: Enemy Within

Metro 2033: Wojny

Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao to adaptacja piątej odsłony cyklu Romance of the Three Kingdoms opracowana z myślą o zabawie m.in. na urządzeniach mobilnych i w przeglądarce WWW. Podobnie jak oryginał, dzieło studia ThingSoft jest strategią turową wzbogaconą o wyraźnie zarysowane elementy RPG.

Fabuła

Historia przedstawiona w Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao została oparta na Opowieści o Trzech Królestwach – chińskim eposie traktującym o burzliwych wydarzeniach, jakie miały miejsce na terenie Państwa Środka od upadku dynastii Han (w 169 roku), aż do zjednoczenia Chin (w 280 roku). Jej centralną postacią jest tytułowy Cao Cao, czyli wpływowy polityk, wojskowy i poeta, który u schyłku swojego życia (i podbiciu znacznej części Chin), przyjął tytuł królewski.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao są starcia toczone w trybie turowym, które dobieramy z poziomu obszernej mapy świata; podzielono je na obowiązkowe, czyli popychające akcję do przodu, oraz opcjonalne, w których nie musimy brać udziału, by poznać kolejne fragmenty opowieści. Ważną rolę odgrywają również aspekty ekonomiczne – w toku zmagań musimy czuwać nad produkcją materiałów eksploatacyjnych, takich jak złoto czy choćby ryż. Niejako w międzyczasie śledzimy historię przedstawioną w grze oraz uczestniczymy w rozmowach pomiędzy bohaterami opowieści.

Przed rozpoczęciem potyczki dobieramy bohaterów, którzy będą nam towarzyszyć w walce. Należy jednak pamiętać, że im potężniejszy jest dany heros, tym wyższy jest koszt jego zatrudnienia, w związku z czym czasami warto postawić na większą liczbę nieco słabszych jednostek. Bohaterowie reprezentują odmienne specjalizacje (prowadzimy do boju na przykład łuczników, piechotę i kawalerię), a dodatkowo dysponują unikalnymi zestawami specjalnych zdolności.

Odnoszone zwycięstwa przynoszą nam fundusze, które możemy przeznaczyć na zakup nowego uzbrojenia dla naszych podkomendnych; ponadto po awansie na kolejny poziom doświadczenia możemy między innymi zwiększyć maksymalny koszt rekrutowanych jednostek, dzięki czemu z czasem uczestniczymy w bitwach na coraz większą skalę.

Tryby gry

W Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach trybu multiplayer. Z myślą o samotnikach przygotowano tryb fabularny (zwany Epic Mode), w którego meandry wprowadza rozbudowany samouczek. Wieloosobowy wariant rozgrywki (Strategy Mode), oparty na zasadach PvP, składa się natomiast z trzech modułów. Pierwszym z nich jest Siege, gdzie podbijamy zamki należące do innych graczy lub bronimy naszej fortecy; drugi to Incidents, czyli dzienne wyzwania, często poświęcone konkretnej postaci; ostatnim jest Coalition, w ramach którego gracze mogą zakładać gildie i wypowiadać wojnę innym ugrupowaniom.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao autorzy przygotowali interfejs oraz system sterowania, które są przyjazne zarówno obsłudze przy użyciu klawiatury i myszy, jak i rozgrywce z wykorzystaniem ekranów dotykowych. Pomimo swojej prostoty dwuwymiarowa grafika tej produkcji jest przejrzysta, co ułatwia rozróżnienie poszczególnych jednostek i orientację na polu bitwy. Niezależnie od platformy gra jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikrotransakcjami (free-to-play).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 0,5 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao: 12+

Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
AND
iOS
WWW
PC