Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Roguelands (PC)
OkładkaRoguelands (PC)

Roguelands PC

Produkcja typu roguelike, w której gracze wcielają się w Galaktycznych Kadetów przemierzających planety w poszukiwaniu cennych surowców, nim padną one ofiarą monstrum znanego jako Niszczyciel (Destroyer).

RPG | science fiction | platformówki | roguelike | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Roguelands Premiera PC

6listopada2015

Steam

6listopada2015

producent: SmashGames wydawca: SmashGames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Roguelands

Noita

Hero Siege

Magicite

Roguelands jest produkcją opracowaną przez niezależne studio SmashGames. Podobnie jak poprzednie dzieło tego zespołu, czyli Magicite, tytuł jest „rogalikiem” wzbogaconym o elementy zaczerpnięte z platformówek. Produkcja pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

Akcja Roguelands toczy się w dalekiej przyszłości. Ziemska cywilizacja osiągnęła na tyle wysoki stopień rozwoju, że udało jej się otworzyć bramy do innego wymiaru. Niestety sprawy skomplikowały się w momencie, kiedy wypełzła z niego istota znana jako Destroyer – mowa o gigantycznym monstrum pożerającym jądra planet. W trakcie zabawy gracz wciela się w Galaktycznego Kadeta, którego zadaniem jest wędrówka po kolejnych globach w poszukiwaniu cennych surowców, nim padną one ofiarą Destroyera. Ratując mieszkańców poszczególnych planet może natomiast poszerzyć wiedzę na temat świata przedstawionego.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Roguelands akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka opiera się na schemacie charakterystycznym dla roguelike'ów. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane światy generowane proceduralnie (na które trafiamy, podróżując na pokładzie podatnego na modyfikacje statku kosmicznego), walczymy z przeciwnikami, wykonujemy rozmaite zadania i zwiększamy swój potencjał bojowy, awansując na kolejne poziomy doświadczenia oraz zdobywając coraz potężniejszy ekwipunek. Ważną rolę odgrywa też rozbudowany system craftingu – zasoby niezbędne do tworzenia przedmiotów zdobywamy, posyłając do pracy droidy potrafiące ścinać drzewa czy choćby wydobywać cenne minerały, a w razie potrzeby również wspierać nas w starciach z oponentami.

Pojedynki toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie robimy użytek nie tylko z szerokiego wachlarza broni (poszerzamy go w miarę postępów w przygodzie), lecz także z rozbudowanego zestawu umiejętności aktywnych i pasywnych, zapewnianych przez tak zwane Combat Chips; mowa o specjalnych augmentacjach zapewniających na przykład możliwość teleportowania się po polu bitwy. W grze zaimplementowano mechanizm permadeath, jednak po śmierci prowadzonego przez nas herosa tracimy wyłącznie zdobyte przez niego doświadczenie oraz elementy ekwipunku, które akurat miał przy sobie w momencie odejścia na tamten świat. Przedmioty, jakie przechowywaliśmy na pokładzie statku, mogą zostać wykorzystane przez kolejną postać, podobnie jak ulepszenia, w które udało nam się zaopatrzyć nasz okręt.

Tryby gry

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w Roguelands grać w pojedynkę. Niemniej, tytuł rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami, w ramach opartego na współpracy trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wspomniane wcześniej Magicite, opisywane tutaj Roguelands posiada prostą oprawę graficzną wykonaną w technice pixel art. Dzięki takiemu zabiegowi twórcom udało się utrzymać wymagania sprzętowe na niskim poziomie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Roguelands: Odpowiednia dla każdego wieku.