Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Magicite (PC)
OkładkaMagicite (PC)

Magicite PC

Produkcja typu roguelike wzbogacona o elementy dwuwymiarowej platformówki, w której gracze przemierzają generowane losowo podziemia, stawiając czoła coraz większym zagrożeniom. Oprócz rozbudowanych możliwości rozwoju postaci w grze pojawia się system craftingu.

RPG | fantasy | roguelike | 2D | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magicite Premiera PC

9czerwca2014

producent: SmashGames wydawca: SmashGames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Magicite

Diablo III

Noita

Hero Siege

Magicite to hybryda produkcji typu roguelike i klasycznej platformówki, opracowana z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Za stworzeniem tego tytułu stoi niezależne studio SmashGames, a jego powstanie było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Wydane na platformę PC Magicite zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, której mieszkańcy cieszyli się życiem w szczęściu i dostatku. Kiedy nad światem zapanowały siły zła, ci, którym udało się przetrwać, ukryli się w podziemiach. Wśród nich nie brakowało śmiałków, jacy zapuszczali się coraz głębiej, badając tajemnice skrywane przez rozległe labirynty, nie bacząc na czające się w mroku niebezpieczeństwa; to właśnie w nich wcielają się gracze.

Mechanika

Zabawę w Magicite rozpoczynamy od wyboru bohatera i wylosowania perków zwiększających bazowe wartości poszczególnych cech postaci lub dających nam bonusy mające nieco ułatwić zmagania. Następnie możemy przejść do właściwej rozgrywki, której schemat oparto na rozwiązaniach charakterystycznych dla gatunku „rogalików”. Rolę pierwszoplanową odgrywa zatem eksploracja kolejnych poziomów generowanych losowo podziemi, walka z napotkanymi przeciwnikami, zdobywanie coraz potężniejszego uzbrojenia i rozwijanie postaci.

Na tym jednak nie koniec, gdyż w labiryntach roi się od pułapek, które należy omijać oraz platform, po których się skacze. Ponadto z uwagi na fakt, że zmagania rozpoczynamy wyposażeni jedynie w siekierę, musimy nieustannie zaopatrywać się w surowce, niezbędne do tworzenia nowych elementów ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu; oprócz drewna zbieramy choćby minerały i części ciał ubitych potworów. Całość komplikuje mechanika permadeath, przez którą po śmierci stajemy przed koniecznością rozpoczęcia przygody od nowa.

Tryby gry

Pomimo że w Magicite na platformie PC można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami w ramach opartego na współpracy trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Magicite czerpie garściami z dorobku produkcji z epoki ośmiu i szesnastu bitów – dotyczy to przede wszystkim grafiki utrzymanej w pixelartowej stylistyce, aczkolwiek w warstwie dźwiękowej również są obecne charakterystyczne, chiptune’owe brzmienia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Magicite: Odpowiednia dla każdego wieku.