Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka Rocky Balboa (PSP)
OkładkaRocky Balboa (PSP)

Rocky Balboa PSP

Rocky Balboa jest grą bokserską, stworzoną w oparciu o film pod tym samym tytułem. Kinowy pierwowzór stanowi szóstą część hitowego cyklu, traktującego o losach pięściarza, w postać którego wcielił się słynny Sylvester Stallone.

Sportowe | boks | filmy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocky Balboa Premiera PSP

16stycznia2007

pudełko PL

6lipca2007

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rocky Balboa jest grą bokserską, stworzoną w oparciu o film pod tym samym tytułem. Kinowy pierwowzór stanowi szóstą część hitowego cyklu, traktującego o losach pięściarza, w postać którego wcielił się słynny Sylvester Stallone. Gracze prowadzą więc do boju tytułowego mistrza boksowania, powracającego na ring z zasłużonej sportowej emerytury.

W trybie fabularnym musimy pokonać Masona Dixona – osobnika dużo młodszego od protagonisty i chcącego pokazać niegdysiejszemu czempionowi miejsce w szeregu. Aby zwyciężyć tego osiłka, należy wziąć udział w swoistej retrospekcji, podczas której pojedynkujemy się z dawnymi rywalami (m.in. Apollo Creed i Clubber Lang). Walki te pozwalają nam odzyskać mistrzowskie umiejętności przed ostateczną konfrontacją z Dixonem.

Developerzy oddali do naszej dyspozycji także opcję organizowania pojedynków hipotetycznych. Możemy więc spróbować swoich sił chociażby jako Ivan Drago, stający w szranki z Langiem lub Creedem. Takie walki toczymy zarówno ze Sztuczną Inteligencją, jak i z żywym przeciwnikiem za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

Niniejsza gra oferuje użytkownikom unikalną atmosferę, znaną z filmowych przygód Rocky'ego. Mnóstwo jest więc dramatycznych sytuacji, ukazywanych przez znakomicie pracującą wirtualną kamerę. Filmowy klimat potęgują pierwszorzędnie odwzorowane modele bokserów – każdy ma własny i łatwo rozpoznawalny styl walki oraz oczywiście charakterystyczną aparycję.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 250 głosów czytelników.

Rocky Balboa cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rocky Balboa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rocky Balboa Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB