Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4SwitchPC
Okładka Robotics;Notes DaSH (PS4)
OkładkaRobotics;Notes DaSH (PS4)

Robotics;Notes DaSH

Robotics;Notes DaSH to przygodówka typu visual novel, kontynuująca fabułę gry Robotics;Notes. Gracz wciela się w młodego mężczyznę będącego członkiem uzdolnionej technicznie grupy przyjaciół, która próbuje pokrzyżować plany diabolicznej sztucznej inteligencji.

Przygodowe | science fiction | mechy i roboty | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robotics;Notes DaSH Premiera

13paź2020

PS4 Switch PC

producent: 5pb. wydawca: Spike Chunsoft Strona oficjalna

Robotics;Notes DaSH to gra przygodowa należąca do kategorii określanej mianem powieści wizualnych (ang. visual novel). Jest to kontynuacja wydanego w 2012 roku Robotics;Notes. Oba projekty opracowało japońskie studio 5pb, mające na koncie również takie tytuły jak Occultic;Nine czy Psycho-Pass: Mandatory Happiness.

Fabuła

Akcja gry toczy się w 2020 roku w Japonii, i zaczyna się pół roku po wydarzeniach z Robotics;Notes. Znani z poprzedniej gry bohaterowie opuścili już liceum i tym samym założony przez nich klub robotyki został rozwiązany. Majsterkowicze nie porzucili jednak wspólnych zainteresowań i podejmują pierwsze kroki w stronę realizacji swoich marzeń jako dorośli.

Przeszłość jednak postanawia upomnieć się o swoje. Okazuje się, że główny czarny charakter poprzedniej części, zabity w finale Robotics;Notes, miał plan awaryjny na wypadek porażki swoich diabolicznych planów. W tajemnicy udało mu się opracować potężną sztuczną inteligencję, będącą cyfrową wersją jego wspomnień i osobowości, która po śmierci swojego stwórcy została wypuszczona do sieci i rozpoczęła przygotowania do zrealizowania jego ambicji.

Gracz ponownie wciela się w młodego mężczyznę imieniem Kaito Yashio, na którego barki spada zadanie pokrzyżowania wspomnianego planu. W zadaniu tym pomogą mu nie tylko przyjaciele z czasów liceum, ale również haker Itaru Hashida, znany z Steins;Gate.

Mechanika

Tak jak poprzednia część serii, Robotics;Notes DaSH jest przygodówką typu visual novel. Zabawa sprowadza się więc głównie do śledzenia rozwoju fabuły. Co pewien czas zmuszani jesteśmy do wyboru jednej z kilku akcji, a konsekwencje tych decyzji mają ogromny wpływ na dalszy przebieg historii.

Gra jest bardzo nieliniowa. Robotics;Notes DaSH ma kilka alternatywnych ścieżek fabularnych, oferujących bardzo odmienne historie. W praktyce, aby zobaczyć wszystko co przygotowali autorzy, produkcję trzeba przejść wielokrotnie.

Te standardowe dla gatunku rozwiązania zostały wzbogacone dodatkowymi elementami. Gracz może korzystać z podręcznego komputera, za pomocą którego uzyskuje dostęp do serwisów społecznościwych i różnych przydatnych aplikacji, takich interaktywna mapa pozwalająca na przemieszczanie się po świecie gry.

Kwestie techniczne

Tak jak poprzedniczka, gra Robotics;Notes DaSH jest bardziej zaawansowana technicznie niż typowe produkcje z gatunku visual novel. Tła tradycyjnie są w większości statycznymi dwuwymiarowymi obrazami, ale wszystkie postacie zostały odwzorowane w formie animowanych modeli 3D, opracowanych w kreskówkowym stylu. Dzięki temu rozmowy są bardziej ekspresywne i dynamiczne.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Robotics;Notes DaSH

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Robotics;Notes DaSH Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 15 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PS4
Switch
PC