Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Robot Rising (WWW)
OkładkaRobot Rising (WWW)

Robot Rising WWW

Robot Rising to opracowana przez zespół Stomp Games gra przeglądarkowa dostępna na serwisie społecznościowym Facebook. Wcielamy się w sztuczną inteligencję, która opanowuje fabrykę robotów na obcej planecie.

RPG | elementy strategiczne | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robot Rising Premiera WWW

anulowana

producent: Stomp Games wydawca: Tencent Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Robot Rising

Path of Exile

Drakensang Online

KingsRoad

Robot Rising to zręcznościowe RPG wzbogacone solidną porcją elementów strategicznych. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki za pośrednictwem serwisu Facebook i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to debiutancki projekt studia Stomp Games. Zatrudnieni w nim ludzie nie są jednak amatorami. Wręcz przeciwnie - to prawdziwi weterani branży, którzy wcześniej pracowali na kluczowych stanowiskach w takich zespołach jak Papyrus (Grand Prix Legends, seria Nascar Racing), Ensemble (seria Age of Empires) czy Iron Lore (Titan Quest).

Akcja gry toczy się na planecie opanowanej przez roboty z frakcji New Bastion. My wcielamy się w zaawansowaną sztuczną inteligencję, która potrafi synchronizować się z obcą technologią. Tylko dzięki tej umiejętności będziemy mieli szansę przetrwania i odkrycia sekretów wrogiego świata do którego trafiliśmy. Zabawa zaczyna się, gdy nasza SI przejmuje kontrolę nad opuszczoną fabryką, w której większość linii produkcyjnej jest całkowicie zautomatyzowana. W trakcie przygód pomaga nam program asystujący nazwany ROM, który posiada bogatą bazę danych i chętnie służy dobrą radą.

Robot Rising łączy elementy zręcznościowego RPG i gry strategicznej. Naszym zadaniem jest gromadzenie surowców, rozbudowa bazy i produkowanie jednostek, które wykorzystujemy potem zarówno do obrony przed armiami wrogów, jak i do przeprowadzania ataków na ich terytorium. Tak jak w dobrych RTS-ach, obecne jest bogate drzewko rozwoju, dzięki któremu możliwa jest konstrukcja coraz to lepszych budynków, jednostek i ekwipunku.

Poza armiami słabszych robotów otrzymujemy też możliwość pokierowania jednym potężnym mechanicznym bohaterem. Kontrolowanie go przypomina gry RPG w stylu Diablo. Co ciekawe, nasz robot jest złożony z trzech elementów – napędu, korpusu oraz uzbrojenia i sami wybieramy, jakie części zainstalować w każdej z tych sekcji. Do naszej dyspozycji oddanych zostało 5 typów napędów, 15 korpusów i 30 rodzajów narzędzi mordu, więc możliwych kombinacji jest cała masa.

Robot Rising to gra przeglądarkowa korzystająca z serwisu społecznościowego Facebook. Mimo to oferuje pełną detali i w pełni trójwymiarową grafikę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Robot Rising: Odpowiednia dla każdego wieku.