Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Robot Rescue 3D (3DS)

Robot Rescue 3D 3DS

Kolejna odsłona serii gier logicznych rozwijanej przez krakowskie studio Teyon Games. Sympatyczne roboty utknęły w labiryncie szalonego naukowca. Gracz musi pomóc im przedostać się do wyjścia.

Logiczne | 2D | roboty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Robot Rescue 3D (3DS)

producent: Teyon

wydawca: Teyon

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

18lipca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robot Rescue 3D to trzecia odsłona cyklu gier logicznych autorstwa ekipy deweloperskiej studia Teyon Games. Produkcja powstała jako kompilacja Robot Rescue i Robot Rescue 2, którą wzbogacono o zestaw dodatkowych plansz przystosowanych do trójwymiarowego wyświetlacza konsoli.

Wzorem wcześniejszych gier z serii, Robot Rescue 3D posiada jedynie szczątkową fabułę. Tytułowe roboty próbują wydostać się z pełnego niebezpieczeństw i pułapek labiryntu szalonego naukowca. Gracz musi pomóc im w pokonaniu kolejnych plansz. Nie jest to jednak łatwe z uwagi na uszkodzony nadajnik sterowania robotami...

Gra oferuje łącznie ponad 120 poziomów, z czego jedynie 20 to całkowicie nowe plansze. Mechanika rozgrywki nie uległa większym modyfikacjom. Zadaniem gracza jest bezpiecznie przeprowadzić różnokolorowe roboty do odpowiadających im barwą wyjść. Główne utrudnienie stanowi fakt, że roboty poruszają się synchronicznie. Wymaga to więc korzystania z rozmaitych przeszkód (ściany, przegrody itp.) oraz specjalnych obiektów na planszy (teleportery, plamy farby i inne).

Twórcy kompilacji pokusili się o kilka zmian. Przede wszystkim oprawa wizualna Robot Rescue i Robot Rescue 2 poddana została remasteringowi, co pozwoliło w znacznie większym stopniu wykorzystać możliwości techniczne konsoli Nintendo 3DS. Nowością są również złote klucze, czyli system pomocy pozwalający pominąć zbyt trudne plansze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Robot Rescue 3D

Wymagania wiekowe Robot Rescue 3D

odpowiednia dla każdego wieku